Přejít na obsah

Roste další pavilon, za 380 milionů

zpět
12.6.2010
rekonstrukce, stavba
zvětšitrekonstrukce, stavbaZdroj: www.usak.ca

rekonstrukce, stavba | Zdroj: www.usak.ca

 

Fakultní nemocnice Hradec Králové zahájila stavbu ústavu soudního lékařství, na který naváže rekonstrukce patologie.

Fakultní nemocnice pokračuje v přestavbách pavilonů. Kromě re konstrukce budovy někdejší I. interny, která se stane novým sídlem neurologické kliniky, zahájila přístavbu a rekonstrukci Fingerlandova ústavu patologie.

Jedná se o jedno z nejdůležitějších pracovišť nemocnice.

„Je to klíčový provoz pro diagnostiku, zejména onkologických onemocnění,“ tvrdí provozně technický náměstek ře ditele Josef Židů. Práce, které potrvají do poloviny roku 2012, jsou rozděleny do několika etap.

Stavební firma nyní zahájila první, přístavbu pavilonu pro ústav soudního lékařství, který dosud sídlí v budově lékařské fakulty. Objekt po dokončení zahrne chladicí boxy pro zemřelé, pitevny, laboratoře na analýzu tkání a podobně. „Tato první etapa bude dokončena počátkem příštího roku,“ přiblížil časový plán Josef Židů.

Následně je připravena re konstrukce samotného Fingerlandova ústavu patologie, která bude znamenat kompletní přestavbu nejstarší části objektu, rekonstrukci výukové a nakonec i novější části ústavu. Část provozu Fingerlandova ústavu se po dobu prací přestěhuje do dokončené přístavby pro ústav soudního lékařství. Ten proto zůstane do konce rekonstrukce v lékařské fakultě.

Náklady na přístavbu a přestavbu pavilonu dosáhnou 380 milionů korun, přičemž nemocnice získá dotaci ve výši 200 milionů korun. „Jednáme s ministerstvem zdravotnictví o možném zvýšení dotace. Z našich zdrojů počítáme s částkou 100 milionů, takže 70 až 80 milionů korun je zatím nekrytých,“ vysvětlil provozně technický náměstek fakultní nemocnice.


Komentovat článek: Roste další pavilon, za 380 milionů

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Roste další pavilon, za 380 milionů

Komentáře

další 4 komentáře
chonda fnhk  | 12. 06. 2010 22:20

FNHK má zpracovaný generel výstavby na 10 let dopředu, tohle není nějaká hurá akce, ale akce plánovaná od roku 1997. Když dostanete ze státního rozpočtu dotaci na něco určitého, tak ji nemůžete rozdat na platech. Navíc, proč by taky doktorům přidávali, když ve FNHK rozhodně nouze o lékaře není a ochotně pracují za peníze, za které pracují - z dobroty srdce?

fanda ano, setri se  | 12. 06. 2010 15:49

setrit se musi, protoze jinak by nebylo z ceho platit chlastajici primare ci zastupce jinych..Ohledne pacientu je nejlepsi primarni prevence ze strany nemocnice- pacienta vubec neprebrat. A ostatni z pravidelnych kontrol vyradit, do zpravy napsat:... Betaserc 3x1 na zaklade teto zpravy napise PL. Jak se rika, ANANAS, nejmenovany radobykolego na orl...Ale co se divim, zpravy prece pisi nejmladsi z nejmladsich, co o nejake Metodice VZP nemaji ani sajnu.

Lékař z okolí HK Peníze do betonu  | 12. 06. 2010 10:17

Ano, ve FNHK se změnil ředitel. Šetří se, ale "výběrově", na lidech, např. když chci pacienta objednat k vyšetření ve spec. ambulanci FN, tak indikaci musí revidovat lékař a ještě mi spíš jen radí co mám "ještě zkusit" než že by pacienta převzali. Kam to všecho spěje...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné