Roudnice prodá nemocnici současnému provozovateli za 46 milionů

ruce, dohoda, smlouva

Novým majitelem roudnické nemocnice bude společnost Podřipská nemocnice s poliklinikou Roudnice nad Labem, která ji v současné době provozuje. Zastupitelé města rozhodli, že jí nemovitosti prodají za 46 milionů korun.

O nemocnici měla zájem i skupina PPF, která v posledních měsících koupila několik nemocnic v Česku.

Majiteli Podřipské nemocnice s poliklinikou jsou bývalí manažeři roudnického zdravotnického zařízení. Bývalou příspěvkovou organizaci města začali provozovat v roce 2002.

Vedení města dnešní rozhodnutí zdůvodnilo investicemi, které jsou do nemocnice nutné. Podle důvodové zprávy je do nemocnice v příštích deseti až 15 letech třeba investovat 254 milionů korun.

Místostarosta Luboš Matek (Unie pro Roudnici) řekl, že takové peníze město ze svého investovat nemůže. Nemocnice potřebuje hlavně rekonstrukci chirurgie a dostavbu sálů jednotek intenzivní péče.

Jednatel Podřipské nemocnice s poliklinikou Roudnice nad Labem Josef Krajník dnes na zastupitelstvu řekl, že byli ke koupi donuceni, protože za současné situace není možné do nemocnice investovat.

Vysvětlil, že jako provozovatel nemá čím ručit za úvěr, který je potřeba na rekonstrukci nemocnice. Dodal, že jeho jediným cílem je provoz nemocnice zachovat. Druhý jednatel Josef Kohout uvedl, že mají nabídky od několika investorů, se kterými jednají o jejich vstupu do nemocnice.

Někteří zastupitelé dnes byli zásadně proti. Zastupitel Václav Sochr (KSČM) například tvrdil, že nemocnice je jediný majetek, který městu zbývá. Pokud ji prodá, městu již údajně nic nezbude.

Miroslav Pém (nestr.) kritizoval, že město nemá peníze na investice do nemocnice, ale přitom vážně uvažuje o koupi zámku nebo kupuje pozemky, po kterých má vést obchvat.

Roudnická nemocnice je malou nemocnicí, která slouží pro jižní oblast litoměřického okresu. Větší je nemocnice v Litoměřicích, která je příspěvkovou organizací města.

Hlavní část zdravotní péče v Ústeckém kraji poskytuje Krajská zdravotní, která patří kraji a spadají pod ní nemocnice v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově.

Na konci ledna přestala v poskytovat akutní péči soukromá nemocnice v Lounech, která v minulosti patřila kraji.

Ohodnoťte tento článek!