Rozsah péče zůstane zachován

Vedení orlovské nemocnice, která administrativně spadá pod Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji, čelí dlouhodobé kritice. Nejen veřejnosti, pacientů, ale i ze strany města, zastupitelů a radních.

Ředitel nemocnice Miroslav Janečka se kritice diví a říká, že nemocnice pokryvá předepsaný rozsah péče a do nemocnice se prý investuje, tudíž nechápe, oč kritikům jde.

Ve středu jste pozván na jednání orlovského zastupitelstva, z jehož řad se nejednou ozvala kritika toho, jak vy a celý management vedete orlovskou pobočku nemocnice.
S čím na toto setkání jdete. Co jim řeknete?

Máte pravdu, že jsme dostali pozvánku na jednání orlovského zastupitelstva. Co bude jeho obsahem, přesně nevím, ale předpokládám, že se to bude týkat koncepce, rozsahu a struktury péče v orlovské nemocnici. Mimo jiné tam chceme odprezentovat, co jsme prezentovali dnes, tudíž naše investiční záměry týkající se zřízení ošetřovatelských lůžek DIP a DIOP.

To, že chystáte vybudovat 15 specializovaných lůžek, asi zastupitele až tak zajímat nebude, jakkoli je to náročný a unikátní projekt.
V posledním rozhovoru místostarosta Mojžíšek kritizoval zastaralost přístrojového vybavení nemocnice, špatnou personální práci a podobné věci. Jak hodláte na toto reagovat?

Samozřejmě je seznámíme s našimi aktivitami, které se v této oblasti provedly za uplynulého dva a půl roku.
Předložíme jim čísla, kolik se do orlovské nemocnice za tu dobu investovalo, ať už z našeho rozpočtu i z rozpočtu Moravskoslezského kraje. A samozřejmě budeme zastupitele informovat o personální situaci v tomto zařízení, která je v této chvíli bezproblémová.“

Troufnete si odhadnout, zda zastupitele svou prezentací a údaji uspokojíte, že je přesvědčíte o správnosti své koncepce, kterou prosazujete? Projektem DIPů a DIOPů je asi neuspokojíte…

Souhlasím. Rozsah a struktura péče, která je nadefinovaná v zakládací listině, ale zůstane zachována.

Pokud by to bylo, tak jak říkáte, pak nechápu, proč přišlo vedení města s kritikou vedení nemocnice.

Také to nechápu. Já mám s panem místostarostou Mojžíškem velmi dobré vztahy, a tudíž nechápu, proč tyto mediální výpady. Ovšem jako problém to nevnímám.

Ohodnoťte tento článek!