Přejít na obsah

Rušení nemocnice? Nesmysl

zpět
11.5.2010
nemocnice, chodba
zvětšitnemocnice, chodbaZdroj: www.kiew.diplo.de

nemocnice, chodba | Zdroj: www.kiew.diplo.de

 

Tvrdé sloučení nemocnic? Na to ve svitavském okrese zatím nedojde. Pardubický kraj bude navíc do nemocnice v Litomyšli i ve Svitavách investovat miliony korun. Pacienti se nemusí omezení péče obávat.

Litomyšlská nemocnice ale zavírá z personálních důvodů ortopedickou ambulanci ve Vysokém Mýtě. „Otevřeli jsme ji asi před třemi měsíci. Fungovala tam vždy jednou týdně a to v pátek odpoledne. Z personálních důvodů ji ale musíme uzavřít. Pacienti budou jezdit do Litomyšle. V nemocnici je ambulance otevřená každý den,“ vysvětlil Adrián Nemšovský, mluvčí Litomyšlské nemocnice. Lidé v okrese se obávali, že zůstane pouze jedna nemocnice. Tak se ale nestane.

„Střednědobá koncepce zdravotnictví Pardubického kraje otázku sloučení těchto nemocnic neřeší. Jde nám spíše o optimalizaci činnosti a spolupráci dvou nemocnic ve svitavském okrese. Rozhodně to ale neznamená, že by je chtěl kraj rušit nebo jinak omezovat akutní péči,“ uvedla Magdalena Navrátilová, mluvčí Pardubického kraje. Chtějí dosáhnout efektivnější spolupráce a stabilizace personálu.

„Jde nám také o dostatečné přístrojové vybavení a efektivní investiční politiku. Klademe důraz na unikátní odbornosti a specializaci na odbornou péči. Spolupráce obou nemocnic by k tomu měla vytvořit ekonomické podmínky,“ dodala Magdalena Navrátilová.

Kraj letos s investicemi v nemocnicích nepočítá. Ve Svitavách doplatí 15,2 milionu korun na rekonstrukci stravovacího provozu. V Litomyšli uvolní jeden milion dvě stě tisíc korun na řešení havarijního stavu čistírny odpadních vod.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Související články

10.2. Pardubický kraj netrvá na fúzi nemocnic v Litomyšli a Svitavách Pardubický kraj netrvá na fúzi nemocnic v Litomyšli a Svitavách
0 příspěvků

Komentovat článek: Rušení nemocnice? Nesmysl

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné