Přejít na obsah

Rušení nemocničních lůžek vyvolává další diskuse

zpět
26.7.2007

"Na radu měst jsme si pozvali hejtmana Karlovarského kraje, ředitelku sokolovské nemocnice a zdravotního ředitele Karlovarské krajské nemocnice, aby nám odpověděli na otázky týkající se nové koncepce," uvedl starosta Sokolova Karel Jakobec (ODS)...

Chystaná redukce lůžek v Karlovarské krajské nemocnici, jejíž součástí jsou nemocnice v Chebu, v Karlových Varech, v Sokolově, rozpoutala diskusi jak na radnicích v jednotlivých městech, tak mezi veřejností.

„Na radu měst jsme si pozvali hejtmana Karlovarského kraje, ředitelku sokolovské nemocnice a zdravotního ředitele Karlovarské krajské nemocnice, aby nám odpověděli na otázky týkající se nové koncepce,“ uvedl starosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).

Hromadné odchody lékařů prý nehrozí

„Z diskuse vyplynulo, že sokolovskou nemocnici žádná velká revoluce nečeká, ty nejdůležitější věci zde zůstanou,“ řekl starosta.

Podle něj bude například méně lůžek na gynekologicko-porodnickém oddělení. „Ta však nebyla plně obsazena,“ poznamenal Jakobec.

„Nemáme ani žádné zprávy o tom, že by se v souvislosti s optimalizací nemocnic chystali nějaké hromadné odchody lékařů. Odchází sice primář interny, ale ten jde za jinou nabídkou,“ řekl Jakobec.

Navrhovaná redukce lůžek a nová koncepce rozvoje nemocnice se naopak nelíbí některým lékařům v nemocnici v Chebu, své výhrady má i vedení chebské radnice.

To se domnívá, že chebská nemocnice by se mohl v budoucnu stát okrajovým zdravotnickým zařízením.

Karlovarská krajská nemocnice má snížit do poloviny příštího roku počet lůžek ze současných 1113 o 143. Redukce se týká především standardních lůžek ve třech nemocnicích, jež společnost tvoří.

Nová koncepce není vedena ani tak ekonomickými zájmy, jako spíše snahou o zlepšení logistiky a optimalizaci lůžkového fondu.

Vznikala po diskusích s odborníky po provedení klinických auditů. Z těch vyplynul, že v porovnání s ostatními kraji má krajská nemocnice nedostatek lůžek intenzivní péče a naopak nadbytek lůžek standardní péče.

Martin Polák, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Rušení nemocničních lůžek vyvolává další diskuse

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Rušení nemocničních lůžek vyvolává další diskuse

Komentáře

dalších 5 komentářů
Dokonalé plány ze so Re:návrh  | 28. 07. 2007 11:03

Velké plány, velké nic. Udržet tak nějak běžně fungující společnost se všemi klady i zápory. Zajít si k doktorovi se zdravotním problémem a vědět, že se buď nějak finančně srovnáte a budete se to snažit řešit /ten zdravotní problém/ i se svojí iniciativou a né absolutní pasivitou.Která je dnes i na druhé straně, tak tam nemáte pomalu důvod chodit. Víte že je krajská nemocnice, kdyby něco bylo až tak. Že jsou také třeba soukromé specializované zdravotnické zařízení, kde se sice více platí, ale zase nabídnou něco víc.Ono to není tak složité.Je to ověřené , fungující, nedokonalé , ale alespoň to běží.

Marek Udělejte protiakce.  | 26. 07. 2007 12:37

Chebští, nedejte se bojujte v čele s primářem interního oddělení MUDR Jančou

Witness and Victim pravda  | 26. 07. 2007 12:06

Konstruktéři "úspěchu" KKN a.s. se na schůzích s karlovarskými odborníky netají tím,že péče v Chebu a Sokolově se bude redukovat.Říkají to s maximální"politickou korektností".V Sokolově a Chebu zase říkají,že u nich péče zůstane zachována.Dobré je,že lékaři i pacienti si na pomoc začínají brát své místní politiky.Většinou jde ale o "ocásky"těch krajských.Bude z toho pěkná mela.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné