Rušení nemocničních lůžek vyvolává další diskuse

Titulní obrázek

„Na radu měst jsme si pozvali hejtmana Karlovarského kraje, ředitelku sokolovské nemocnice a zdravotního ředitele Karlovarské krajské nemocnice, aby nám odpověděli na otázky týkající se nové koncepce,“ uvedl starosta Sokolova Karel Jakobec (ODS)…

Chystaná redukce lůžek v Karlovarské krajské nemocnici, jejíž součástí jsou nemocnice v Chebu, v Karlových Varech, v Sokolově, rozpoutala diskusi jak na radnicích v jednotlivých městech, tak mezi veřejností.

„Na radu měst jsme si pozvali hejtmana Karlovarského kraje, ředitelku sokolovské nemocnice a zdravotního ředitele Karlovarské krajské nemocnice, aby nám odpověděli na otázky týkající se nové koncepce,“ uvedl starosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).

Hromadné odchody lékařů prý nehrozí

„Z diskuse vyplynulo, že sokolovskou nemocnici žádná velká revoluce nečeká, ty nejdůležitější věci zde zůstanou,“ řekl starosta.

Podle něj bude například méně lůžek na gynekologicko-porodnickém oddělení. „Ta však nebyla plně obsazena,“ poznamenal Jakobec.

„Nemáme ani žádné zprávy o tom, že by se v souvislosti s optimalizací nemocnic chystali nějaké hromadné odchody lékařů. Odchází sice primář interny, ale ten jde za jinou nabídkou,“ řekl Jakobec.

Navrhovaná redukce lůžek a nová koncepce rozvoje nemocnice se naopak nelíbí některým lékařům v nemocnici v Chebu, své výhrady má i vedení chebské radnice.

To se domnívá, že chebská nemocnice by se mohl v budoucnu stát okrajovým zdravotnickým zařízením.

Karlovarská krajská nemocnice má snížit do poloviny příštího roku počet lůžek ze současných 1113 o 143. Redukce se týká především standardních lůžek ve třech nemocnicích, jež společnost tvoří.

Nová koncepce není vedena ani tak ekonomickými zájmy, jako spíše snahou o zlepšení logistiky a optimalizaci lůžkového fondu.

Vznikala po diskusích s odborníky po provedení klinických auditů. Z těch vyplynul, že v porovnání s ostatními kraji má krajská nemocnice nedostatek lůžek intenzivní péče a naopak nadbytek lůžek standardní péče.

Martin Polák, Právo

Rušení nemocničních lůžek vyvolává další diskuse
Ohodnoťte tento článek!