Rušení nucené správy VZP se zkomplikuje

Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) možná zkomplikuje plán premiéra Jiřího Paroubka zrušit do tří týdnů nucenou správu nad největší pojišťovnou…

Premiér podmiňuje její ukončení tím, že správní rada schválí zdravotně pojistný plán, aby z něj zmizely „některé neracionální výdaje“. Paroubek tím myslí například projekt internetové zdravotní knížky IZIP.

„Obávám se, že k tomu nedojde,“ reagoval na premiérův záměr se zdravotně pojistným plánem ředitel VZP Josef Čekal, který řídí VZP po odvolané Jiřině Musílkové. Ve třiceti členném sboru jsou podle něj rozdílné názory, se schválením lze tedy těžko počítat.

Člen správní rady za zaměstnavatele Dalibor Stejskal řekl, že premiér může prohlašovat, co chce, není ale členem tohoto svéprávného orgánu a nemůže jeho rozhodování ovlivňovat. Podle Stejskala nelze tak snadno zrušit projekt IZIP. VZP je v něm smluvně vázána.

Právo

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

MUDr. Petr CHLADIL

Rušení iZIP ? Proč rušit něco co funguje ?!? A navíc nás to proslavuje ve světě ! Některé kroky kolegy Ratha nejsou špatné, ale tento je dle mého názoru vyloženě mimo.

doctor

Původní myšlenka IZIP není špatná, bohužel co se týče realizace, je to pravý český tunel. Rozhodně nemá smysl, dokud se do toho nezapojí všechny pojišťovny, nejlépe když k tomu bude jeden jednoduchý jasný a přehledný softvare a hlavně bude jeho používání povinné. Pokud dneska hlavně starší praktici (čest vyjímkám) nejsou schopni počítač pomalu ani zapnout, je celý IZIP jen proudem peněz do kanálu.


Ohodnoťte tento článek!