Přejít na obsah

Ruzyňští celníci odhalili nelegální zásilku anabolik z Hongkongu

zpět
18.12.2015
léky
zvětšitlékyZdroj: Shutterstock

léky | Zdroj: Shutterstock

 

Celníci z Letiště Praha minulý týden odhalili nelegální zásilku anabolických steroidů. Do Česka přicestovala z Hongkongu a směřovala k adresátovi mimo české území. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

Zásilka měla podle vyobrazení na krabicích obsahovat elektroniku. Celníci ale zjistili, že místo přístrojů je v krabicích bílá sypká hmota uložená v neprůhledném obalu s hliníkovou fólií.

„Celkem bylo nalezeno 48,282 kilogramu bílého prášku, který při provedení detekční zkoušky pozitivně reagoval na testosteron,“ popsala mluvčí. O jaký druh anabolických steroidů šlo a jaká byla vlastní hmotnost nedovolených látek, určí odborná expertiza.

Miškovská připomněla, že dovoz anabolik lze klasifikovat jako trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s látkami s hormonálním účinkem. Trestní zákoník za něj stanoví základní sazbu až jeden rok vězení. Vyšší tresty mohou dostat pachatelé, kteří například působí jako organizovaná skupina nebo kteří trestný čin spáchají v úmyslu získat značný prospěch.


Komentovat článek: Ruzyňští celníci odhalili nelegální zásilku…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné