Přejít na obsah

S novým šéfem KKN vzrůstají obavy z privatizace

zpět
25.3.2010
mikrofon, média, rozhovor
zvětšitmikrofon, média, rozhovorZdroj: i.ehow.com

mikrofon, média, rozhovor | Zdroj: i.ehow.com

 

Dosavadní působení nového šéfa karlovarské nemocnice vyvolává mnoho otázek a spekulací. Horák, spojený s finanční skupinou PPF, je pro mnohé symbolem soukromého zdravotnictví. „Nechci předjímat, ale plán privatizace v tom prostě cítím a jistě nejen já,“ komentoval nového ředitele pro Zdraví.Euro.cz předseda LOK karlovarské nemocnice Petr Igaz.

Do čela KKN byl jmenován Zdeněk Horák. Souhlasíte s tímto výběrem?

Pana doktora osobně neznám, pochází z úplně jiného kraje, ale dle zpráv přístupných na internetu se dozvíte, že vedl nemocnice spravované společností Agel a nyní pracuje pro společnost, která má vazby, nebo je vlastněna finanční skupinou PPF. Skutečně nechci předjímat, ale plán privatizace, nebo dlouhodobého pronájmu, nebo nazvěme to jakkoliv, prostě plán předání zdravotnictví do soukromých rukou v tom prostě cítím a jistě nejen já. Toto bych však nepřičítal za vinu nastávajícímu řediteli, je to spíše věcí priority politické reprezentace. Z mého hlediska bych chtěl jenom říci, že při privatizaci všech nemocnic v kraji se mění povaha poskytování zdravotnické péče ze služby daňovým poplatníkům na byznys.

Vadí Vám, že neproběhlo výběrové řízení, ale byl jmenován?

K odpovědi na tuto otázku se necítím být plně kompetentní hlavně pro neznalost procesu výběrových řízení.

Jak pokračuje vyjednávání o kolektivních smlouvách? Proč zatím nedošlo k dohodě?

Představitelé vedení dosud nepřipravili konkrétní znění kolektivní smlouvy, tudíž nebylo žádné konkrétní znění smlouvy předloženo k jednání. Diskutovaly se pouze konkrétní způsoby, jak zhmotnit slib o zachování odměňování v úrovni z minulého roku, to znamená, že od slibu ke konkrétním krokům jsme se za měsíc nepřiblížili ani o píď.

Změnily se nějakým způsobem vaše požadavky? Co přesně vyžadujete?

Podmínky Lékařského odborového klubu Karlovy Vary jsou pořád stejné. Zavedení 16-ti třídní tabulky do odměňování jako naprosté minimum, pokud vedení kraje míní vážně prohlášení o zachování kvality péče v celém kraji. Navíc je to rovněž slib z kolektivního vyjednávání v minulém roce 2009. Práci v nemocnici totiž musí někdo udělat a pokud zdravotníci budou pomalu opouštět nemocnice kvůli lepším podmínkám v ambulantním sektoru jak tomu doposud je, tak reprezentace kraje své sliby asi nemíní vážně.


Autoři

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: S novým šéfem KKN vzrůstají obavy z privatizace

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku S novým šéfem KKN vzrůstají obavy z privatizace

Komentáře

dalších 15 komentářů
quaaak! Jak to bude  | 27. 03. 2010 23:07

a nezapomínáte tak trochu na ruskojazyčnou mafii? Jak to bylo v karlovarských lázních před nástupem kliky soudruha rebjonka? Pamatujeme si ještě, jak rychle byly peníze - které vozilů tovarišč rebjonok v kufříku z Ruska? A teď t máme soudruha Kellnera. Peníze budou opět - karle, más pravdu - žádný soukromý investor si nemůže dovolit - od soudruha Horáka, Sokolovské uhelné, dalších sponzorů, ruští spoluobčané/kolonizátoři je dodají - přece po privatizaci/vytunelování nemocnice to bude lukrativní kauf - pánů Kellnera, Šnajdra, na prostějovského Horáka taky něco zbude, stejně jako na vládu KSČSSD, a o současné stavbě pavilonu urgentní mediciny v K Varech a celé nemocnice blíže Lokte se již delší dobu mluví.... takže všichni budou spokojeni/napakovaní, betonáři se přiživí, kdo to odnese bude pacient ...jenže...už jste ale viděli, že by se pacient ozval proti samosprávě, že nejezdí výtahy, nejsou parkoviště, nedodžují se dojezdové časy, stále se prodlužují objednací doby...,.a sranda larva - v jeho věku je jediný problem - odhadnoud v čas správný moment odchodu do plného starobního důchodu .....

Pavel Václavík  | 26. 03. 2010 21:44

Byl jsem ředitelem NsP Přerov . Situaci převzetí JUDr. Horákem nekomentuji. Další pochody v NsP a později Nemocnici Přerov nekomentuji, pouze to. že mně tachy chyběl směr _ co chceme. Poté Agel ? Prostějov ! Nyní co ? Až západ republiky ? Děkuji ! I toto mohou být konce lidí, kteří mají málo na výběr. Raději se budu držet svého menicínského kopyta ! dr. Václavík, kardiolog

Radek Jak to bude  | 26. 03. 2010 06:50

Přesně jak píše challenger - Horák je maňásek v rukou Šnajdra a Šnajdr je loutkou Chrenka. Je naprosto jedno, jestli na ministerstvu vystavuje xicht architektka FIlipiová nebo sestra Jurásková, veškerou podstatnou činnost (finanční) řídí ze zálohy Šnajdr (byť se ta "záloha" v poslední době provalila víc, než je mu příjemné, ale na druhou stranu si z toho zas tak moc nedělá). Bude zajímavé sledovat, co se bude dít, až se vytáhnou miliardové tunely, co má duo Horák/Šnajdr na svědomí. Schválně, jestli Horáka Šnajdr hodí přes palubu nebo mu statečně "pokryje záda" :-))

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné