Přejít na obsah

S poplatky většina nesouhlasí

zpět
13.4.2007

Více než čtyři pětiny lidí odmítají poplatek, který chce ministr zdravotnictví Tomáš Julínek zavést u obvodního lékaře, proti poplatku u specialisty je zhruba 70 procent lidí. Mírně nadpoloviční většina dotázaných souhlasí pouze s poplatkem za jídlo v nemocnici...

Zhruba dvě třetiny naopak nesouhlasí s platbami za recept a za návštěvu pohotovosti, vyplynulo to z únorového průzkumu agentury Median.

Průzkum Medianu ukázal, že souhlas mírně převažuje jen u poplatku za jídlo v nemocnici. Median se ale ptal na úhradu nejvýše 50 korun denně, kterou by současně doprovodilo zvýšení kvality nemocniční stravy.

Proti placení za návštěvu pohotovosti se v průzkumu vyslovilo zhruba 66 procent respondentů. Agentura se navíc tázala na poplatek za návštěvu pohotovosti do výše 50 korun, ale Julínkův plán počítá s tím, že pacient uhradí 90 korun.

Přibližně dvě třetiny lidí odmítají i poplatek za recept, přičemž otázka Medianu předpokládala poplatek do výše 20 korun. Průzkumu se účastnilo 1078 dospělých.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: S poplatky většina nesouhlasí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku S poplatky většina nesouhlasí

Komentáře

další 2 komentáře
Debata o návrhu Záleží jak se klade otázka  | 13. 04. 2007 23:27

Jestliže je otázka pouze na ano, ne , tak co se od toho čeká. To je přece jasné .Zatím se řeklo, že poplatky ano, tak se ptám trochu jinak.

Skeptik Průzkum nanic.  | 13. 04. 2007 15:44

Nechci platit více za elektřinu, nechci platit více za benzín, nechci platit více za plyn, nechci platit více za telefon, nechci aby si poslanci zvyšovali platy, nesouhlasím s výší platů soudců,.... nikdo se mě na to ale neptá. Je totiž jasné, jak by takový průzkum dopadl. Vůbec se divím, že s tím někdo souhlasil.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné