Sanitku pokřtil ministr Heger

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.

Posádka hořické záchranné služby získala nové vozidlo za dva miliony tři sta padesát tisíc korun.

V pátek navečer pokřtil ministr zdravotnictví Leoš Heger nové auto záchranné služby, které obdržela zdejší posádka.

Vozidlo bez speciálních lékařských přístrojů stálo 2 miliony 350 tisíc korun a jeho nákup byl financován Královéhradeckým krajem. Bude sloužit hořickým záchranářům, kteří mají ve městě základnu od ledna.

Speciálně vyškolení zdravotníci vyjíždějí k pacientům do terénu, ve složitějších případech zasahuje lékař, a to z Jičína či Hradce Králové, v tzv. randevouz systému. V nejsložitějších situacích je povolán vrtulník.

Záchranáři jsou profesionálové

Tento způsob výjezdů se za půl roku osvědčil a ušetřil i mnoho finančních nákladů. ,,Dnes se potýkáme s nedostatkem kvalitních lékařů.

Jejich finanční ohodnocení je pro nás navíc velmi nákladné. Záchranáři bývají v terénu i lepšími profesionály než někteří doktoři,“ vysvětlil náměstek ředitele záchranné služby Královéhradeckého kraje Jiří Mašek.

Nyní mohou hořičtí záchranáři pracovat s nejnovější moderní technikou a vybavením. ,,Nejčastěji vyjíždíme ke kardiakům či astmatikům. Zatím mohu zaklepat, že jsme nemuseli zasahovat u velkého počtu dopravních nehod,“ uvedl Václav Kovář, vedoucí řidičů hořické záchranky.

Ohodnoťte tento článek!