Přejít na obsah

SAS: nenechte se vtáhnout do podivných akcí

zpět
27.3.2007

Sdružení ambulantní specialistů vydalo prohlášení, ve kterém podporují soustavné vyjednávání na úrovni ministerstva zdravotnictví, zdravotních pojišťoven a krajů. "Rada SAS vyzývá všechny soukromé lékaře, aby se nenechali vmanipulovat do akcí, které jim svým principem a způsobem provedení nemohou v žádném případě prospět..."

Prohlášení Sdružení ambulantních specialistů

Rada Sdružení ambulantních specialistů ČR pozorně prostudovala materiál s názvem „Prohlášení představitelů občanských sdružení, která hájí zájmy soukromých lékařů“ ze dne 22. 3. 2007.

Toto prohlášení považuje Rada SAS za politický pamflet vytvořený k prosazování zájmů osob sdružených kolem bývalého ministra zdravotnictví MUDr. Davida Ratha, jehož zásahy do systému poskytování péče soukromých ambulantních specialistů měly zcela jasně a nepopiratelně naprosto negativní dopad na celou tuto sféru. Domníváme se, že těmto osobám nejde o rozkvět soukromé ambulantní sféry, nýbrž o realizaci vlastních politických zájmů.

Rada SAS nerozumí tomu, že se někteří jednotlivci a někteří opravdoví funkcionáři existujících sdružení nechali vmanipulovat k podpisu tohoto prohlášení, které ve své části sice v obecné rovině konstatuje pravdu v tom, že je situace soukromých zdravotnických zařízení v ČR špatná a nejistá. Na druhou stranu v jiných svých částech zcela chybně analyzuje příčiny tohoto stavu a vinu za ni neklade těm, kteří ji opravdu nesou, ale svým kolegům, ačkoli je jasné (a existuje mnoho důkazů), že ti za špatnou finanční situaci českého zdravotnictví a špatné postavení soukromé sféry rozhodně nemohou.

Rada SAS tedy souhlasí s konstatováním signatářů, že je oblast poskytování soukromé specializované ambulantní péče oproti jiným typům zdravotní péče znevýhodněna!

Domnívá se však, že současná situace přeje tomu, aby se stav změnil nikoli nátlakovými akcemi, ale soustředěným a soustavným vyjednáváním na úrovni ministerstva zdravotnictví, zdravotních pojišťoven a krajů. Právě tyto aktivity SAS dlouhodobě vyvíjí.

Zdravotnická veřejnost je o nich pravidelně informována na webových stránkách www.sasp.cz. Na těchto stránkách je též zcela jasně a zřetelně uvedeno stanovisko Sdružení ambulantních specialistů k postavení specializované ambulantní sféry v systému zdravotnictví. Toto stanovisko Rada SAS také na všech úrovních prosazuje.

Rada SAS vyzývá všechny soukromé lékaře i funkcionáře zastupujících sdružení, aby současnou situaci sledovali s velkou pozorností, aby se snažili vždy objektivně analyzovat všechny informace, které dostanou a nenechali se vmanipulovat do akcí, které jim svým principem a způsobem provedení nemohou v žádném případě prospět.

Za Radu Sdružení ambulantních specialistů ČR

MUDr. Pavel Tautermann, předseda

MUDr. Zorjan Jojko, výkonný místopředseda

(red), www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: SAS: nenechte se vtáhnout do podivných akcí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku SAS: nenechte se vtáhnout do podivných akcí

Komentáře

dalších 18 komentářů
Bohumír Šimek Re:Re:Prosté počty  | 28. 03. 2007 20:58

Milí hoši! Tomáš Julínek nám zatím dosud nic nepředvedl. Ale myslím, že ani vy jste nám moc nepředvedli. Dovolte tedy alespoň hrstce odvážlivců, aby se pokusili prolomit své otrocké postavení, a nebraňte jim! Vždyť časem se i vy přiživíte!

Cibulka Re:Aby bylo jasn o.  | 28. 03. 2007 08:57

zkuste tento odkaz: http://www.cibulka.com/cgi-bin/det_os.exe?id=W78728

Plhoň Re:Prosté počty  | 27. 03. 2007 23:37

Milá kolegyně, jestli jste dostala vloni méně než předtím tak to je na podkladě vyhlášek, které vydal tehdejší ministr a ty byly velmi tvrdé nebo jste měla méně rodných čísel. Ale ono to není tak jednoduché jak to líčíte a všechny ty finesy v jednání skutečně nemůže pro všechny segmenty mít v malíku jen jedna osoba nebo jen jedna organizace. proto jsou zúčastněny ,a je to tak dobře, při vyjednávání všichni, a ta větší sdružení mají své experty a tY si někdy i platí. Já sám jsem ještě dosud členem ČSSD ač s tím v poslední době mám sám osobní problém, ale SAS není politická organizace. Vzpoměňte si, kdo veřejně kdy kterou politickou stranu třeba na posledních sjezdech ČLK podporoval. SAS to nebyl. V mém věku nemám osobní ambice, ale kolegové, kteří mne znají, vědí, že rád poradím a pomohu s názorem na smlouvy a cenové dohody, pokud jasem požádán. Chci jen pravdu a ne demagoggii. Mohl bych si taky dát pokoj, neumím to ale a že se to někomu nelíbí tak jste se mohla přesvedčit na tomto chatu. Jinak, pokud máte zájem, přijeďte tuto sobotu na shromáždění ambulantních specialistů Ústeckého kraje to Terezínas- Muzeum Ghetta v 9 hodin. Kolega Jojko vám to tam určitě lépe vysvětlí než já. Nabízím Vám, že vás tam i zpět zavezu. Z Děčína přes Č. Lípu do Terezína to není zas až tak velká zajížďka.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné