Přejít na obsah

Schlanger skončil jako náměstek, do konce měsíce odejde z MZ

zpět
2.9.2011
Jiří Schlanger
zvětšitJiří SchlangerZdroj: MZ ČR

Jiří Schlanger | Zdroj: MZ ČR

 

Náměstek ministra zdravotnictví pro elektronizaci zdravotnictví a propojení zdravotní a sociální péče a bývalý odborářský boss Jiří Schlanger odchází ke konci měsíce z ministerstva.

ČTK řekl, že už v červnu skončil na vlastní přání ve funkci náměstka. Vadí mu, že nemohl naplňovat své záměry. Znalosti a zkušenosti chce využít jako soukromý poradce, v žádné firmě prý nebude.

Mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň ČTK řekl, že Schlangrova funkce byla zrušena, ministerstvo neplánuje jeho místo znovu obsazovat. Úkoly přebírá náměstek pro ekonomiku Petr Nosek. Mluvčí nepotvrdil spekulace, že by místo po Schlangrovi mohly dostat Věci veřejné, podle inovované koaliční smlouvy by měly mít náměstka na každém ministerstvu.

„Já jsem skončil na ministerstvu k 30. červnu jako náměstek a koncem září mi končí pracovní poměr. Nemohl jsem dělat to, pro co jsem na ministerstvo šel, tak jsem panu ministrovi řekl, že to nemá smysl,“ uvedl Schlanger. Do zdravotnických odborů se nehodlá vracet, chce být „privátním poradcem“ ve zdravotnictví.

„Je to rozhodnutí pana Schlangra, pan ministr s ním byl spokojený,“ podotkl Sršeň. Podle Schlangra se projekt elektronizace zdravotnictví a práce na propojení zdravotní a sociální péče „zadrhly“. To ale Sršeň popřel. Připomněl, že naopak nyní Státní ústav pro kontrolu léčiv, který spadá pod ministerstvo, má s fakultními nemocnicemi projekt elektronických receptů. „Všechny zahájené projekty běží dál,“ shrnul.


Komentovat článek: Schlanger skončil jako náměstek, do konce…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné