Přejít na obsah

Schůzka lidovců, zelených a Julínka o zdravotnictví bude v sobotu

zpět
14.11.2008

Na sobotní odpoledne pozval ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) zástupce dvou menších stran vládní koalice k jednání o první části reformních zákonů ze své dílny. ČTK to sdělil Julínkův mluvčí Tomáš Cikrt. Za zelené slíbila účast ministryně Džamila Stehlíková. Julínek čekal, že i KDU-ČSL vyšle na jednání některého ze svých ministrů, což se ale zřejmě nestane...

Lidovecký zdravotnický expert poslanec Jiří Carbol dnes ČTK sdělil, že na schůzku půjde on společně s kolegou z parlamentních lavic Ludvíkem Hovorkou a členem stranické odborné komise pro zdravotnictví Petrem Fialou.

Zelení do komise vyšlou členy expertní skupiny, která se už podle ministryně pro lidská práva Džamily Stehlíkové osvědčila. Za politiky budou zelené zastupovat Stehlíková a poslankyně Olga Zubová, experty budou reprezentovat Jarmila Skopová a Antonín Nechvátal.

Lidovci i SZ mají řadu výhrad k prvnímu balíku Julínkových reformních zákonů a žádali další diskusi v rámci koalice. Vláda proto projednávání čtveřice norem ve středu na týden přerušila. KDU-ČSL vadí například údajná liberalizace úpravy potratů, zelení zase mimo jiné žádají přesnou definici standardní zdravotní péče hrazené z pojištění.

Lidovci už ministrovi předali 40 stran připomínek, zelení 15 stran. Julínek už dříve tento týden po jednání se zástupci obou menších koaličních stran označil SZ za lépe připravenou.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Schůzka lidovců, zelených a Julínka o…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Schůzka lidovců, zelených a Julínka o…

Komentáře

dalších 20 komentářů
nebo nastavení právn Re:Re:Re:Protáčení rodného čísla  | 18. 11. 2008 05:54

Ti jistě i počítat umějí a v zákonech se vyznají, takže ví,co je nastavit systém pomocí zákonů, aby to vyhovovalo USTAVE.

sponzorské dary Re:Re:šetření na nesprávném místě  | 18. 11. 2008 05:50

Sponzorské dary se mohou dávat.A neříkejte,že takový štědrý dárce nemá lepší pokoj a není o něj větší dárce.A je to legální,ne?

Igor Mazoch Re:Re:šetření na nesprávném místě  | 17. 11. 2008 19:58

Aby nadstandard existoval, je nutno jej zabezpečit taky personálně. Jinak hrozí, že kromě nadstandardu bude existovat jedna velká neznámá. Díky.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné