Přejít na obsah

Sdružení postižených si stěžují, ministerstvo jim snížilo dotace

zpět
16.3.2007

Organizace zdravotně postižených si stěžují, že letos dostanou od ministerstva zdravotnictví na svou činnost zhruba o třetinu peněz méně než loni. Snížení dotací prý výrazně omezuje jejich aktivity...

Uvedl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása. Podle mluvčího ministerstva zdravotnictví Tomáše Cikrta je důvodem krácení dotací nedostatek peněz v rozpočtu.

Sdružení zdravotně postižených a neziskové organizace dostávají peníze od ministerstva zdravotnictví ze dvou programů. V roce 2005 z nich podle mediálního poradce rady Patrika Nachra získaly celkem 196 milionů korun.

Loni to prý bylo 166 milionů korun a letos se má rozdělit 120 milionů korun. Cikrt dodal, že sdružení mohou dostat dotace i od ministerstva práce.

Podle mluvčího za menší letošní sumou na dotace stojí zadlužení zdravotnictví. „Peněz je málo. Proto jsme museli přikročit k restrikcím,“ uvedl Cikrt.

Podotkl, že se částka krátila i za ministrů ČSSD. Zdůraznil, že na získání dotací není nárok. I když podle mluvčího není úkolem ministerstva zdravotnictví financovat neziskový sektor, chce i v budoucnu poskytovat podporu konkrétním projektům pro nemocné.

Vedení rady postižených by se mělo v pátek v Praze setkat se zástupci sdružení postižených a s představiteli neziskových organizací. Chtějí se dohodnout na společném postupu.

„Cílem jednání je vytvořit společný tlak na ministerstvo zdravotnictví ohledně navýšení prostředků na dotační programy a zkoordinovat konkrétní aktivity, které směřují ke zlepšení situace pro roky příští,“ uvedl Nacher.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Sdružení postižených si stěžují, ministerstvo…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné