Přejít na obsah

Sedlčanská nemocnice má výrazně rozšířit interní ambulanci

zpět
10.3.2017
interna
zvětšitinterna
Autor: SNO

interna | Autor: SNO

 

Sedlčanská nemocnice soukromého provozovatele Vamed Mediterra má výrazně rozšířit služby interní ambulance, stále hledá chybějící lékaře pro uzavřené lůžkové oddělení. Vyplynulo to ze čtvrtečního jednání zástupců středočeského hejtmanství, zástupců nemocnice a dalších organizací, sdělil mluvčí kraje Pavel Lochař.

Interna byla uzavřena na konci loňského roku kvůli nedostatečnému počtu lékařů. Od té doby poskytují akutní péči krajské nemocnice v Příbrami a v Benešově, posíleno bylo i sedlčanské stanoviště záchranné služby.

Hejtmanství se zástupci nemocnice jednalo o řešení situace v případě, že se provoz interny nepodaří obnovit. „Za důležité pokládám, aby v takovém případě byla k dispozici do pozdních večerních hodin interní ambulance a rozšířily se další služby,“ řekl po jednání krajský náměstek pro oblast zdravotnictví Martin Kupka.

Rozšíří se například ordinační hodiny chirurgické ambulance a v Domově seniorů v Sedlčanech byla rozšířena služba praktických lékařů.

Pokud se provoz interny nepodaří obnovit, bude kraj také usilovat o zřízení následných rehabilitačních lůžek, která by využívali například pacienti přecházejících z akutních lůžek příbramské a benešovské nemocnice.

Nemocnice v poslední době oslovila přímo nebo s pomocí personální agentury zhruba 130 lékařů a dala více než jeden milion korun na inzerci. Všeobecná zdravotní pojišťovna dala nemocnici čas na hledání lékařů do konce dubna letošního roku.

Personální situaci řeší nemocnice už od roku 2015. Podle dřívějšího vyjádření ředitele Romana Vanžury se situace vyhrotila v říjnu 2016, kdy dalo výpověď pět lékařů k 31. prosinci 2016, takže na celou internu zůstala sama primářka společně s předchůdkyní, která je v důchodovém věku a pracuje na částečný úvazek. „Za dané personální situace nejsme schopni zajistit ani minimální úroveň péče,“ uvedl Vanžura koncem ledna.


Autoři

ČTK

Související články

11.7. Příjmy lékařům v nemocnicích stouply rychleji než ostatním Příjmy lékařům v nemocnicích stouply rychleji než ostatním
2 příspěvků
25.4. Už to vzdejte Už to vzdejte
0 příspěvků
29.11. Názory: Zůstáváme, splňte sliby! Názory: Zůstáváme, splňte sliby!
4 příspěvků
7.12. Nesežene-li pacient doktora, zajistí ho pojišťovna Nesežene-li pacient doktora, zajistí ho pojišťovna
7 příspěvků

Komentovat článek: Sedlčanská nemocnice má výrazně rozšířit…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné