Šéf boleslavské nemocnice rezignuje, bude primátorem

Titulní obrázek

Drtivá výhra pravice v Mladé Boleslavi bude znamenat více změn, než se obecně čekalo. Například již brzy se kompletně vymění vedení města a lze očekávat, že pravice bude chtít prosadit to, co se jí doteď nepodařilo. Šéf místní ODS Raduan Nwelati našemu deníku jasně potvrdil, že se chce stát primátorem…

Mladá Boleslav –

Jak jste spokojený s výsledkem voleb?

Já si myslím, že 14 mandátů, které jsme získali, je historickým úspěchem mladoboleslavské ODS. Chci proto poděkovat všem voličům, kteří nás podpořili, a doufám, že nezklameme i ty, kteří nás nevolili.

Právě ODS má teď největší šanci, že z její strany vzejde nový primátor. Chcete jím být vy?

Jsem jedničkou na kandidátce ODS a také jsem v průběhu voleb nezastíral, že chci být primátorem a že jsem stranou na tento post nominován.

V současné době máte velmi důležitý post. Jste ředitelem Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Jestliže vás zastupitelstvo 2. listopadu zvolí primátorem, skončíte v nemocnici?

Ano, složím funkci ředitele nemocnice, protože to ani jinak nejde. Nadále ale zůstanu členem představenstva nemocnice. Bude se mi odsud ale odcházet těžce, protože myslím, že jsem s nemocnicí za necelé tři roky srostl.

Vaši největší soupeři – ČSSD a KSČM – odcházejí tam, kde jste byli vy, tedy do opozice. Jak teď s touto stranou budete spolupracovat?

Pokud přijdou jako zastupitelé s dobrým nápadem, tak je určitě podpoříme. Ve vedení radnice s nimi ale určitě nepočítáme.

Co uděláte jako první krok, až ovládnete radnici?

Nejprve na radnici pozvu atleta Jana Železného. Co se týče pracovních záležitostí, tak začneme co nejdříve pracovat na rozpočtu města, který chceme zrevidovat a připravit tak, aby nebyl schodkový a abychom byli schopni pokrýt všechny investice, které zastupitelé schválili.

Dojde na radnici po vašem příchodu k některým personálním změnám?

Je předčasné, abychom hovořili o tom, jestli dojde k personálním změnám, ale počítáme s reorganizací a spojením určitých odborů. Záleží to ale na povolebních jednáních.

Boleslavský deník

Šéf boleslavské nemocnice rezignuje, bude primátorem
Ohodnoťte tento článek!