Přejít na obsah

Šéf dozorčí rady nemocnice Petr Horký rezignoval

zpět
15.1.2008

Petr Horký (ČSSD), náměstek hejtmana Karlovarského kraje, rozšířil v sobotu lavinu rezignací v karlovarské nemocnici. Odstoupil z funkce předsedy dozorčí rady. Rezignaci hejtmanu Pavlovi (ODS) předá k 31. lednu letošního roku...

Rezignaci hejtmanu Pavlovi předá k 31. lednu letošního roku

Petr Horký (ČSSD), náměstek hejtmana Karlovarského kraje, rozšířil v sobotu lavinu rezignací v karlovarské nemocnici. Odstoupil z funkce předsedy dozorčí rady. Rezignaci hejtmanu Pavlovi (ODS) předá k 31. lednu letošního roku. „Zůstával jsem proto, protože jsem chtěl ohlídat forenzní audit, s nímž už valná hromada, kterou tvoří krajská rada, souhlasila. A slíbil jsem chebským lékařům, že se pokusím znovu otevřít problematickou optimalizaci lůžkového fondu. Zároveň jsem chtěl řešit nevýhodné nákupy pro nemocnici, ale po podaném trestním oznámení lékařů je i tohle vyřešeno,“ vysvětlil Horký svou abdikaci.

Krajský výbor ČSSD se v sobotu navíc znovu postavil za všechny požadavky karlovarských lékařů a přidal se i k apelu na svolání mimořádného krajského zastupitelstva, které by se zabývalo jen situací ve zdravotnictví. To by se mělo konat 24. ledna odpoledne, ihned po řádném jednání krajských zastupitelů. Podle Horkého však za krizi v nemocnici vedení kraje nemůže. „Nezkrachovala fúze, ale Česká zdravotní,“ zdůraznil. Pomlčel ale o tom, že právě tuto firmu na řízení nemocnic vybralo krajské vedení. V krajské radě Horký zůstává. Sociální demokraté navíc na své sobotní konferenci zkrátili dobu jednání o krizi v karlovarské nemocnici do konce ledna místo února „Pak bychom zahájili smírčí jednání v koalici s ODS,“ uvedl Tomáš Hybner, dvojka na kandidátce ČSSD do krajského zastupitelstva. „ČSSD se snaží vypořádat s chybami, které ve zdravotnictví učinila. Víme, že situace je kritická a dosavadní řešení kraje naprosto nevyhovující. Plně podporujeme zrušení výběrových řízení na ředitele nemocnice a na krajské úrovni budeme iniciovat vznik karlovarské krajské nemocnice podle zákona o veřejných neziskových zdravotních zařízeních. K tomu jsme zavázali všechny své zástupce v krajském zastupitelstvu,“ dodal Hybner.

Dosud koaliční ČSSD se tak oficiálně přidala ke krajské opozici, protože ODS stále zastává názor, že ústředním problémem krize v v nemocnici je pouze spor o nastavenou koncepci a fúzi nemocnic. „V nemocnici žádná krize není a nalháváme si pouze zástupné problémy. Jakmile tento spor rozetneme, bude jasno,“ konstatoval po čtvrtečním protestu lékařů hejtman Pavel. Jakoby nechtěl slyšet další závažná obvinění, která na adresu kraje i bývalých vedoucích manažerů lékaři uvádějí. A tím je ztrátové hospodaření nemocnice, kvůli němuž už doktoři podali trestní oznámení. Podle našich informací mají v ruce i důkazy na provázání distribučních společností s Českou zdravotní, která je založila, a přes ně z nemocnice vyváděla finanční prostředky, a disponují i důkazy o tom, že nákupy spotřebního materiálu byly předražovány od 40 až 70 procent.

Ivana kalinová, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Šéf dozorčí rady nemocnice Petr Horký rezignoval

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Šéf dozorčí rady nemocnice Petr Horký rezignoval

Komentáře

další 3 komentáře
Re:Re:Kromě Deníku čtěte na  | 15. 01. 2008 15:41

Vaše starosti bych chtěl mít.Kdo zamněstná ty dacany z ODS a České zdravotní.Topolánek,Dalík?

Lemmy Kilmister Re:Kromě Deníku čtěte na  | 15. 01. 2008 11:52

Aha, tak Horký je ten socdemokrat, zrádce a zaprodanec a typický příklad toho, jak člověk může padnou morálně hluboko, aby se udržel u koryta. Boží mlýny zamlely, po několika letech parazitování to vypadá, že bude muset asi zase pracovat..muhehehehe, ale kdo toho vyžírku zaměstná, to jsem fakt zvědavej... Doufám, že dojde i na další pásky, hejtmana a jiné zainteresované, dazajista budou sestřeleni z těch svých pedestalů, o kterých si mylně myslí, že tam na nich budou trůnit věčně. Omyl- NEBUDETE!!!

Kyle Broflowski Kromě Deníku čtěte na  | 15. 01. 2008 11:44

http://www.za-zachranu-nemocnice.kvalitne.cz/

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné