Přejít na obsah

Šéf kardiocentra neměl v pořádku účty

zpět
25.9.2006

Lékař Jan Černý se díky zásahu ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) vrátil zpět do čela brněnského Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie. Na uznávané klinice ale pod jeho vedením nebyly v pořádku účty. Dokládá to zpráva nezávislého auditor. "Účetní závěrka nepodává věrný a poctivý obraz výsledků hospodaření za rok 2005 a není v souladu s platnými účetními předpisy," píše se v materiálu...

Praha - . Firmy NBG, kterou má náš list k dispozici. Audit si nechala vypracovat samotná klinika. Její ekonomický náměstek Jan Nesnídal ale odmítá celou věc komentovat: „Existenci toho auditu vám nepotvrdím, ani nevyvrátím.“ Julínkův předchůdce David Rath Černého odvolal letos v lednu, kdy ještě auditorské zjištění nebylo hotové. Julínek tehdy Ratha kritizoval za „bolševické metody“, kterými trestá uznávaného kardiologa za zveřejnění kritického názoru v tisku. Nyní Julínek připouští, že s účty na klinice není vše v pořádku. „Prověříme ale také účty z té doby, kdy kliniku řídili Rathovi lidé,“ říká Julínek.

Regionální deníky


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deníky

Komentovat článek: Šéf kardiocentra neměl v pořádku účty

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Šéf kardiocentra neměl v pořádku účty

Komentáře

další 3 komentáře
Martin Vedral Re:Re:geront si chtěl nakrást na důchod  | 25. 09. 2006 23:20

Je zajímavé, že ti, co tak drsně urážejí prof. Černého mají podobné maily. Cardfnnbrno@hotmail, fnbrsil@tiscali a nebo fnadbr@seznam.cz. Z posledního emailu se autor podepisuje jako Jan Pavelka a nebo B. Vondrák. Oba (nebo jen jeden?) pak přesto, že se tváří jako znalci kardiocentra, velmi rádi hovoří o řiti. Mám pocit, že v Brně někdo jen těžko může přijmout skutečnost, že mu byla věnována moc nad kardiocentrem a nyní zase o ni přišel. Úroveň těch příspěvků je skutečně děsivá. Místo faktů jen zbabělá a časo anonymní sprostota a pomluvy. Kdyby se nejednalo o pomluvy, pisatel by jistě nevystupoval anonymně a jistě by své poznatky oznámil i kompetentním, nejspíše Policii ČR. Považoval bych to za jeho povinnost.

Petr Rejsek, Cheb/Aš Re:geront si chtěl nakrást na důchod  | 25. 09. 2006 21:37

"Báječný příspěvek", pane Šilhavý! Klidně napište i něco o sobě - co např. děláte, v jakém oboru jste vyškolen, co všechno víte o prof. Černém, o něm osobně i o celém "jeho" pracovišti, zda Vy sám jste něco v životě ukradl etc. Z diskuse na ZdN.cz (pozdravuji redakci) se stává super bulvár, tak to ještě trochu oživte ... P.S. Ad redakce: rozumím-li tomu správně, mohu kohokoli jakkoli urážet, jen nesmím použít slova ANANAS?

Jiří Šilhavý geront si chtěl nakrást na důchod  | 25. 09. 2006 12:41

a nový ministr mu toto okrádání paqcientů a státu opět povolil

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné