Šéf liberecké nemocnice rezignoval

Radní pro zdravotnictví Libereckého kraje Jaroslav Krutský včera rezignoval na místo ředitele Krajské nemocnice v Liberci. V čele nemocnice stál od roku 1997. Důvodem odchodu byla neslučitelnost funkce krajského radního a ředitele organizace řízené krajem…

Liberec –

„Rada jeho rezignaci přijala a řízením nemocnice pověřila od 1. března jeho náměstka Radko Janouška,“ řekl náměstek libereckého hejtmana Karel Dolejší.

Janoušek, který je lékařským náměstkem a primářem anesteziologicko-resuscitačního oddělení liberecké nemocnice, povede podle Krutského zdravotnické zařízení do té doby, než bude ve výběrovém řízení vybrán nový ředitel. Kdy se ale řízení uskuteční, zatím není jasné.

„Čekáme, jak se vyvine situace ve zdravotnictví v rámci republiky v otázce zřizování obchodních společností a transformace nemocnic.Je rozdíl v managementu příspěvkové a obchodní společnosti a tomu chceme také přizpůsobit podmínky výběrového řízení,“ vysvětlil Krutský.

Krajská nemocnice v Liberci je největším zdravotnickým zařízením v Libereckém kraji. Slouží 430 000 obyvatelům regionu, její traumatologie či neurochirurgie ale ošetřují pacienty z celé republiky.

Zařízení s 984 lůžky a 1500 zaměstnanci hospodaří s více než miliardovým rozpočtem.

Liberecký kraj

Ohodnoťte tento článek!