Přejít na obsah

Šéf odborů v Nemocnici Kyjov se postavil za ředitele Pejchla

zpět
23.8.2011
ruce, dohoda, smlouva
zvětšitruce, dohoda, smlouvaZdroj: ncgls.hec.gov.pk

ruce, dohoda, smlouva | Zdroj: ncgls.hec.gov.pk

 

Předseda největší odborové organizace v Nemocnici Kyjov Zdeněk Bednář se dnes nepřímo postavil za nové vedení, které sklízí po měsíce kritiku některých nemocničních zaměstnanců.

Kritika podle Bednáře nemá reálný základ v tom smyslu, že by konkrétní zaměstnanec utrpěl konkrétní újmu. Odborový svaz zdravotní a sociální péče, nejpočetnější odbory v nemocnici, alespoň za dobu současného ředitele Josefa Pejchla neřešil žádnou takovou stížnost ani podnět. Bednář kritizoval ty, kdo v nemocnici vyvolávají napjatou atmosféru. Promítá se do práce zaměstnanců, řekl ČTK.

Vyhrocená atmosféra je v nemocnici od doby, co do ní nejdřív jako krizový manažer pověřený vedením a poté jako ředitel nastoupil Josef Pejchl. Z kraje, který nemocnici zřizuje, dostal za úkol vyvést nemocnici z dluhů do černých čísel. Zároveň má udržet kvalitu i rozsah péče.

Pejchl v nemocnici uskutečnil řadu změn, zavedl například jednotný software pro sledování pohybu léků i zdravotnického materiálu. Má pomoci zamezit plýtvání. V nemocnic nedávno vyšlo najevo, že dva externí lékaři vypisovali na nemocniční recepty léky pacientům, kteří je nikdy neužívali. Případ vyšetřuje policie, škodu nemocnice ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami vyčísluje. Ve dvou případech také vyšlo najevo, že lékaři byli ve službě opilí.

Bednář prý rozumí kolegům, že se jim současné změny nelíbí. „Byli 20 let zvyklí na určitý systém a teď přišla velká změna. Ale žijeme v kapitalismu,“ uvedl. Podle něj současné vedení na rozdíl od toho minulého dodržuje předpisy týkající přesčasů a ctí zákony i v dalších záležitostech. Navíc s odbory komunikuje, což dřív údajně také nebývalo zvykem. „Budeme pro jakékoliv vedení, které bude dodržovat zákony a bude s námi komunikovat,“ dodal Bednář.

Mezi kritiky současného vedení se už dřív zařadil primář dětského oddělení Jan Trubačík. Podle něj je práce současných manažerů motivovaná cílem „ušetřit finanční prostředky bez ohledu na ničení hodnot, které jsme tady společně vytvořili“. Podle Bednáře však od nemocničního Lékařského odborového klubu nezazněla žádná stížnost na konkrétní nedostatek. „Nikde není nic oficiálního. Pořád se to děje systémem 'pusa-ucho' a 'jedna paní povídala'“, dodal.

Nemocnice Kyjov má kolem 900 zaměstnanců a je tak jedním z největších zaměstnavatelů v okolí.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Šéf odborů v Nemocnici Kyjov se postavil za…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné