Přejít na obsah

Šéf VZP hájí projekt IZIP. Podle Pavla Horáka byl projekt výdělečný

zpět
14.6.2012
Pavel Horák
zvětšitPavel HorákZdroj: VZP

Pavel Horák | Zdroj: VZP

 

Ředitel VZP Pavel Horák se postavil za projekt Internetových zdravotních knížek. Tvrdí, že byl výdělečný. Jen nábor klientů prý přinesl pojišťovně přes 600 milionů. Horákovo vystoupení se nelíbí ministerstvu zdravotnictví ani správní radě, která vedení VZP na konci května nařídili projekt IZIP ukončit. Taková data údajně neměli k dispozici.

redaktorka: IZIP vydělával a jeho zrušení bude znamenat pro VZP finanční ztrátu. Tak hájí projekt ředitel pojišťovny Pavel Horák. Víc než dva týdny po tom, co správní rada definitivně stvrdila jeho konec.

Pavel HORÁK, ředitel VZP: Konkrétně té akvizice pojištěnců to nám přineslo na pojistném 1,1 miliardy korun ročně. A protože se jedná o pojištěnce, kteří, což je známo, i díky těm úhradovým mechanismům vyčerpají zhruba tak 300 - 350 milionů korun, tak to saldo bylo prostě pozitivní, přes 600 milionů korun. A je to saldo roční.

redaktorka: Členové správní rady ale tvrdí, že při hlasování o budoucnosti IZIPu taková čísla k dispozici neměli. A kdyby to tak skutečně bylo, určitě by se nerozhodli ho zrušit.

Petr NOSEK, náměstek ministra zdravotnictví: Tam je otázka, jakým způsobem vyhodnotí pan ředitel Horák, protože k loňskému 1. prosinci odešlo od pojišťovny /nesrozumitelné/ pojištěnců, to znamená, já bych považoval tu akvizici za zmařenou investici.

Pavel HORÁK, ředitel VZP: To bych nikdy nedopustil, abysme dávali peníze do něčeho a nevracelo se to.

redaktorka: I členové správní rady si stojí za svým rozhodnutím. Neúspěch vidí hlavně za tím, že systém nebyl povinný.

Marek ŠNAJDR, předseda správní rady VZP: Efektivita takového to nepovinného systému je vždy velmi silně sporná. A vzhledem k tomu, že jsem neviděl snahu v horizontu krátkém tuto spornou podmínku napravit, tak jsem se rozhodl, jak jsem rozhodl.

Boris ŠŤASTNÝ, poslanec, člen správní rady VZP: Není potřeba k tomu dále více diskutovat. Prostě s IZIPem je konec.

redaktorka: IZIP sice skončí. Myšlenka elektronizace zdravotních knížek je ale stále aktuální.

Aleš ROZTOČIL, poslanec, člen správní rady VZP: Elektronizace naší, naší medicíny je naprosto nutná.

redaktorka: Ministerstvo teď bude zřejmě chtít po Horákovi vysvětlení. Šanci by měl dostat už v pondělí, kdy se znovu schází správní rada VZP. Smlouvy k projektu za dvě miliardy korun by mělo vedení pojišťovny vypovědět k 30. června. Definitivní konec IZIPu má být v prosinci, kdy vyprší výpovědní lhůta.


Komentovat článek: Šéf VZP hájí projekt IZIP. Podle Pavla Horáka…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Šéf VZP hájí projekt IZIP. Podle Pavla Horáka…

Komentáře

dalších 7 komentářů
Anathea Zajímá vás, jak to je?  | 15. 06. 2012 08:32

http://www.izip.cz/data/articles/Pravda-o-IZIP.pdf

pospec konec akcí zadarmo  | 14. 06. 2012 19:03

izip a podobné aktivity zadarmo nebo povinně nebudou nikdy fungovat. Kod 01040 je 200,00 k. to je písemné sdělení dat pacienta. Vznikl tedy jakýsi ceník sběru dat.Nově dle hegera je za půjčení dokumentace pokuta 1 milion. Pokud se budeme pohybovat v takových sumách, tak budu žádat za odeslání dat kamkoli peníze, a to minimálně těch 200,k Jinak nic, zadarmo svým věrným pacientům nahraju tak akorát data na mobil / rentgeny,scany odborných vyš. atd/. centrální sběry dat skončily., pospec-PL

Vláďa Horákovi teče do bot!  | 14. 06. 2012 14:50

Jinak by nemohl tímhle způsobem lhát. V roce 2009 uteklo 167 tisíc pojištěnců, v roce 2010 zůstal počet pojištěnců VZP zhruba stejný. Tak kde by vzal tu miliardu příjmů navíc?? Vloni naopak jenom v listopadu zdrhlo 100.000 pojištěnců, tj na příjmech propad 2,3 miliardy. A kdyby na miliardu příjmů připadlo ve VZP 300 milionů nákladů, tak by při příjmu 145 miliard vydělal Horák 100 miliard ročně. Tak tohle může vypustit jen totální .... (doplňte podle svého, ať to administrátor nevymaže)

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné