Přejít na obsah

Šéf VZP nesplnil plán, přesto dostal odměnu 990 tisíc

zpět
31.5.2011
Pavel Horák
zvětšitPavel HorákZdroj: VZP

Pavel Horák | Zdroj: VZP

 

Přestože Všeobecná zdravotní pojišťovna nesplnila svůj plán pro loňský rok, i tak její ředitel Pavel Horák dostal odměnu 990 tisíc korun. Bonus k jeho měsíčnímu 250tisícovému platu mu v pondělí schválila správní rada VZP. Výši odměny potvrdili Aktuálně.cz tři její členové.

Navíc přitom mohl šéf Všeobecné zdravotní pojišťovny dostat až 1,5 milionu korun.

„Některé věci se ale úplně nepovedly, proto mu také byla odměna upravena,“ prohlásil pro Aktuálně.cz náměstek ministra zdravotnictví Jiří Schlanger, který je i členem správní rady VZP, kam byl nominován vládou.

Horákovi se především nepodařilo stoprocentně naplnit schválený zdravotní pojistný plán.

Ředitele chtěli sestřelit, teď ho chválí

Poslanec ČSSD a další z členů správní rady Jaroslav Krákora řekl, že i když Horák splnil plán pro rok 2010 jen asi ze dvou třetin, peníze si zaslouží.

„Pojišťovna hospodaří se zhruba 150 miliardami ročně. V porovnání s jinými státními firmami, třeba ČEZ, je odměna zanedbatelná,“ tvrdí Krákora.

Pod Horákem se přitom ještě na začátku letošního roku houpala židle. Zejména zástupci Věcí veřejných mu vyčítali špatné vedení pojišťovny a nehospodárné projekty.

Teď se ale ani oni proti udělení odměny nepostavili. Podle informací Aktuálně.cz ji správní rada VZP schválila téměř jednohlasně. Jen někteří její členové se hlasování zdrželi.

„Souhlasím s tím, za co mu byly peníze uděleny. Základní sazba by ale podle mne měla být mnohem nižší,“ prohlásila členka správní rady a poslankyně TOP 09 Patricie Kotalíková.

VZP odčerpala z rezerv miliardy

Pod Horákovým vedením se z rezerv pojišťovny v loňském roce podle mluvčího VZP Jiřího Roda vyčerpalo 4,1 miliardy korun.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz nebo ZDE.


Komentovat článek: Šéf VZP nesplnil plán, přesto dostal odměnu 990…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Šéf VZP nesplnil plán, přesto dostal odměnu 990…

Komentáře

dalších 15 komentářů
Táňa já myslel, že  | 2. 06. 2011 16:17

To je fakt jak za socializmu. Tenkrát dělnický kádr vedl fabriku také od desíti k pěti a ještě dostal odměny. Nyní kapitalistický kádr to vede opět od desíti k pěti a dostane odměny ještě větší. Spíš by ho měli vyhodit a dát mu ten dluh VZP k úhradě.

zavřít  | 2. 06. 2011 00:32

..a ne odměnit....kuwa, za co, soudruzi, za co?????

R Soudruh Horák si svoji odměnu zcela určitě zasloužil!  | 1. 06. 2011 10:12

Jistě máš pravdu, že soudruh Horák je v porovnání s jinými vlastně chudinka. Jenže soudruh Horák nám masíruje zdravotnictví, na čelní pozici a ve zdravotnictví bychom stáli o udržení elementární etiky. Jak to vypadá, když chudáci nemají ani na zubní plombu, zatímco soudruh ředitel... Jak to napsala ta Češka z Londýna ...i kdybyste platili zlatem, péči neseženete...To jsou vyhlídky, že !

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné