Šéf VZP nesplnil plán, přesto dostal odměnu 990 tisíc

Pavel Horák

Přestože Všeobecná zdravotní pojišťovna nesplnila svůj plán pro loňský rok, i tak její ředitel Pavel Horák dostal odměnu 990 tisíc korun. Bonus k jeho měsíčnímu 250tisícovému platu mu v pondělí schválila správní rada VZP. Výši odměny potvrdili Aktuálně.cz tři její členové.

Navíc přitom mohl šéf Všeobecné zdravotní pojišťovny dostat až 1,5 milionu korun.

„Některé věci se ale úplně nepovedly, proto mu také byla odměna upravena,“ prohlásil pro Aktuálně.cz náměstek ministra zdravotnictví Jiří Schlanger, který je i členem správní rady VZP, kam byl nominován vládou.

Horákovi se především nepodařilo stoprocentně naplnit schválený zdravotní pojistný plán.

Ředitele chtěli sestřelit, teď ho chválí

Poslanec ČSSD a další z členů správní rady Jaroslav Krákora řekl, že i když Horák splnil plán pro rok 2010 jen asi ze dvou třetin, peníze si zaslouží.

„Pojišťovna hospodaří se zhruba 150 miliardami ročně. V porovnání s jinými státními firmami, třeba ČEZ, je odměna zanedbatelná,“ tvrdí Krákora.

Pod Horákem se přitom ještě na začátku letošního roku houpala židle. Zejména zástupci Věcí veřejných mu vyčítali špatné vedení pojišťovny a nehospodárné projekty.

Teď se ale ani oni proti udělení odměny nepostavili. Podle informací Aktuálně.cz ji správní rada VZP schválila téměř jednohlasně. Jen někteří její členové se hlasování zdrželi.

„Souhlasím s tím, za co mu byly peníze uděleny. Základní sazba by ale podle mne měla být mnohem nižší,“ prohlásila členka správní rady a poslankyně TOP 09 Patricie Kotalíková.

VZP odčerpala z rezerv miliardy

Pod Horákovým vedením se z rezerv pojišťovny v loňském roce podle mluvčího VZP Jiřího Roda vyčerpalo 4,1 miliardy korun.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz nebo ZDE.

Šéf VZP nesplnil plán, přesto dostal odměnu 990 tisíc
Ohodnoťte tento článek!