Šéfa FNOL vyberou asi do měsíce

dokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouva

Možná už koncem února bude jasné, kdo povede největší nemocnici v Olomouckém kraji – Fakultní nemocnici Olomouc. Komise, která zasedne do konce měsíce, bude vybírat z pěti jmen.

Kromě zástupce stávajícího ředitele Radomíra Maráčka, který stojí před soudem kvůli obvinění kolem veřejných zakázek, Romana Havlíka jsou ve hře další jména. Hlavně bývalých manažerů nemocnic.

„Výběrová komise by měla zasednout do konce tohoto měsíce,“ informoval včera mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň. Výběrová komise poté doporučí ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi kandidáta. „Ministr následně jmenuje ředitele s tím, že není povinen se řídit doporučením výběrové komise. Doposud se vždy pan ministr rozhodnutím výběrové komise řídil,“ doplnil mluvčí.

Zástupce nynějšího ředitele potvrdil, že přihlášku podal. „Do výběrového řízení jsem se přihlásil,“ sdělil Havlík. Jaké jsou jeho představy o směřování nemocnice? „Chci pokračovat v započaté práci současného vedení FNOL, jehož členem jsem poslední tři roky,“ uvedl Havlík.

Přihlášku podal i bývalý ředitel šternberské nemocnice a nynější náměstek ministra zdravotnictví Vítězslav Vavroušek. „Přihláška byla podána, ale definitivně rozhodnutý nejsem. Mám ještě pořád čas na rozmyšlenou,“ řekl ČTK.

Spekuluje se i o bývalém řediteli přerovské a později prostějovské nemocnice Zdeňku Horákovi. Jestli přihlášku poslal, nepotvrdil. „Nebudu to komentovat,“ reagoval.

Ohodnoťte tento článek!