Šéfem benešovské nemocnice se stal Vytiska, spojovaný s Rathem

management, jednání

Ředitelem benešovské nemocnice se stal bývalý vedoucí krajského odboru regionálního rozvoje Oldřich Vytiska. Nahradil Petra Hostka (ČSSD), který byl počátkem roku zvolen starostou Benešova. Do funkce Vytisku minulý týden ve čtvrtek jmenovalo představenstvo nemocnice, řekl ČTK mluvčí zdravotnického zařízení Petr Ballek.

Výběr Vytisky, kterého média označovala za blízkého spolupracovníka někdejšího hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD), se nelíbí krajské opozici. Radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová (KSČM) ho naopak obhajuje.

Podle předsedy středočeské ODS Jana Skopečka jde spíše o politickou než manažerskou nominaci. „Preferoval bych při výběru ředitele krajské nemocnice standardní otevřené výběrové řízení, protože existuje dostatek zkušených kandidátů, kteří už zdravotnické zařízení řídili,“ uvedl.

Předseda klubu STAN a TOP 09 v krajském zastupitelstvu Věslav Michalik ČTK řekl, že ho jmenování Vytisky nepřekvapuje. „Dlouhodobě cítím, že ČSSD se nebyla schopna z kauzy Rath úplně očistit a poučit. Koneckonců v současném vedení kraje je řada politiků, kteří v době hejtmana Ratha na kraji působili ve vysokých funkcích,“ podotkl.

Naopak krajská radní Fialová ve spojení Vytisky s Rathem problém nevidí. „Já osobně s tím problém nemám. Znám pana inženýra jako velice dobrého ekonoma a člověka, který si umí i v řídicí funkci poradit a umí jednat s lidmi,“ uvedla. Vytiska podle ní s Hostkem už dříve spolupracoval a měl by započaté investiční akce v nemocnici dotáhnout do konce.

Vytiska kvůli kauze bývalého hejtmana, nepravomocně odsouzeného za přijímání úplatků, v minulosti vypovídal na policii a u soudu. Podle médií měl jako vedoucí odboru řídícího projekty financované z EU informace o projektu na opravu buštěhradského zámku, který byl součástí Rathova případu. Z krajského úřadu Vytiska odešel v roce 2013 na vlastní žádost.

Předchozí ředitel Hostek počátkem ledna nahradil v čele benešovské radnice odvolaného Jaroslava Hlavničku (Volba pro město). Místo koalice Volby pro město, ODS, TOP 09 a STAN nyní město řídí ČSSD a ANO za podpory TOP 09 a komunistů. Hostek je i po odchodu z nemocnice se zdravotnickým zařízením spojen, minulý týden se stal podle Ballka předsedou dozorčí rady.

Ohodnoťte tento článek!