Přejít na obsah

Šéfka zakázek Davida Ratha je náměstkyní kolínské nemocnice

zpět
14.3.2013
David Rath
zvětšitDavid Rath
Autor: E15

David Rath | Autor: E15

 

Spolupracovnice Davida Ratha (dříve ČSSD) Johana Novotná, která byla za éry bývalého hejtmana šéfkou krajského oddělení veřejných zakázek, získala speciálně zřízené manažerské místo v kolínské nemocnici. V polovině února se stala ekonomickou náměstkyní, jeden náměstek přes hospodaření přitom už v nemocnici je. Informuje o tom server IHNED.cz.

Server připomíná, že Rath, který je vazebně stíhán kvůli korupci, si Novotnou na kraj přivedl z administrátorské firmy ML Compet, která figuruje v jeho korupční kauze. Jednou z 11 obviněných je jednatelka ML Compet Lucia Novanská. Společnost se podle policie podílela na manipulaci tendrů, mimo jiné i v kolínské nemocnici.

Speciální místo pro Novotnou nemocnice podle serveru zřídila v době úspor, které ředitel Petr Chudomel zdůrazňoval i v novoročním dopise zaměstnancům. Bývalou hejtmanku Zuzanu Moravčíkovou (ČSSD) informace o novém angažmá Novotné překvapila. Loni po svém nástupu na úřad s ní odmítla spolupracovat a Novotná musela spolu s dalšími lidmi odejít.

Policie poslance obvinila loni v květnu z přijetí sedmimilionového úplatku. Rath si údajně vzal peníze za zmanipulování zakázky na opravu buštěhradského zámku. V září mu policisté rozšířili stíhání kvůli dalším údajným úplatkům. Bývalý hejtman je prý dostal za to, že zasahoval do soutěže na nákup zdravotnického vybavení pro kolínskou, kladenskou a mladoboleslavskou nemocnici. Podle žalobce si politik řekl dohromady o více než 22 milionů korun, převzal prý přes 16 milionů. Zbytek již nedostal, protože ho policisté mezitím zadrželi.

Policie Ratha a dalších deset spoluobviněných navrhla začátkem března obžalovat. Státní zástupce chce žalobu podat nejpozději na přelomu března a dubna. Rath, kterému hrozí až dvanáctiletý trest vězení, obvinění odmítá.


Komentovat článek: Šéfka zakázek Davida Ratha je náměstkyní…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Šéfka zakázek Davida Ratha je náměstkyní…

Komentáře

1 komentář
K Tak to je síla  | 15. 03. 2013 10:48

To bych zvracela... zaměstnanci by se proti tomuto měli hlasitě ozvat. Jim se podsouvá nutnost úspor a současně dostane bývalá spolupracovnice Ratha v nemocnici trafiku!!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné