Přejít na obsah

Šéfkou Nemocnice Dačice se stala Miroslava Člupková

zpět
3.3.2010
křeslo, výpověď
zvětšitkřeslo, výpověďZdroj: www.cultofmac.com

křeslo, výpověď | Zdroj: www.cultofmac.com

 

Novou předsedkyní představenstva Nemocnice Dačice se stala Miroslava Člupková. Nahradila tak dosavadního šéfa Františka Buriana. Důvodem jeho odvolání byl pomalý postup při revitalizaci nemocnice, sdělila asistentka představenstva společnosti Jihočeské nemocnice Hana Plačková.

Kvůli nevyjasněným majetkovým vztahům mezi městem a předchozím provozovatelem hrozil zařízení zánik, loni v květnu ho převzal kraj.

„Nemocnice Dačice tímto krokem vstupuje do nové etapy svého fungování, která bude dynamičtější než doposud. Chceme v nemocnici zajistit dlouhodobě udržitelnou zdravotní péči a umožnit tak její budoucí rozvoj,“ uvedl šéf holdingu Jihočeské nemocnice Martin Bláha. Člupková dosud působila v pětičlenném představenstvu nemocnice jako jeho místopředsedkyně.

Hlavním úkolem Člupkové bude stabilizovat zdravotnické zařízení, aby mohl nastat dlouhodobý rozvoj. „Postup znovuoživení tohoto ústavu neprobíhal tak zdárně, jak jsme si představovali. Docházelo zde k průtahům v jednáních i v komunikaci. Změnou ve vedení představenstva by se situace měla změnit,“ uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Dačickou nemocnici provozovala od začátku roku 2005 společnost PP Hospitals. Postupně ale kvůli nedostatku lékařů zrušila některá oddělení. Kvůli omezení akutní péče jí v roce 2008 město vypovědělo smlouvu, firma ale i po půlroční výpovědní lhůtě odmítla zařízení opustit. Jindřichohradecký soud letos v lednu rozhodl, že společnost musí budovy vyklidit. Od loňského května pak zdravotnické zařízení převzal kraj.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

3.3. Šéf nemocnice má říci vizi Šéf nemocnice má říci vizi
0 příspěvků
5.1. Cévní chirurgie skončila Cévní chirurgie skončila
1 příspěvků
14.12. Nemocnice začne rok samostatně Nemocnice začne rok samostatně
1 příspěvků
20.10. Nemocnici daruje město kraji Nemocnici daruje město kraji
1 příspěvků

Komentovat článek: Šéfkou Nemocnice Dačice se stala Miroslava…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné