Přejít na obsah

Šéfové krajských nemocnic očekávají fronty v lékárnách

zpět
22.12.2008

Možná až hodiny čekání na ošetření a pak další dlouhé minuty v lékárně. I na to se musí připravit pacienti nemocnic, které vlastní Moravskoslezský kraj. Vedení nemocnic totiž připouští, že odpuštění třicetikorunových poplatků může způsobit problémy pacientům i zdravotnickému personálu...

Ředitel Slezské nemocnice v Opavě Milan Cvek například očekává, že největší nápor pacientů bude na chirurgické ambulanci a v lékárně.

„Tato pracoviště budeme muset od února zřejmě posílit o administrativní zaměstnance,“ připustil. Co se týká obsluhy, tak nejhůře na tom prý bude zřejmě nemocniční lékárna. „Tam se mohou tvořit fronty.“

Že přibude administrativa, připouští i ředitel Nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně Radan Gocal. „Že bychom kvůli tomu ale přibírali zaměstnance, to ne,“ ujistil. Zatímco v opavské nemocnici čekají fronty zvláště na chirurgické ambulanci, v Novém Jičíně prý může taková situace nastat v čekárně kteréhokoli ambulantního lékaře.

„Žádná ambulance totiž není čistá poradna, těžko říct, jak to bude vypadat,“ upozornil Gocal a dodal, že pro lékárnu bude jen dobře, když bude mít více zákazníků.

Obdobně mluvila i ředitelka Nemocnice s poliklinikou v Havířově Věra Kovářová. „A pokud to bude potřeba, lékárnu personálně posílíme,“ slíbila. Podle ní ale projde v průběhu ledna zdravotnický personál nemocnice školením. „Nečekám však, že od února to bude u nás nějaké dramatické. Lidé třeba budou čekat trochu déle, ale postupem času se čekací doba na ošetření určitě zase zkrátí,“ doufá Kovářová.

Už na čtvrtečním jednání krajského zastupitelstva ale upozorňoval bývalý náměstek hejtmana pro zdravotnictví Jiří Veverka (ODS), že schválená podoba placení třicetikorunových poplatků v krajských zdravotnických zařízeních vydrží jen několik měsíců.

Každá nemocnice totiž může v průběhu tří let dostat v rámci veřejné podpory maximálně 5 miliónů korun. „Odhaduju, že těch pět miliónů získají někdy v květnu, takže pak se to bude muset řešit v jiném režimu. Jinak nemocnice samy ohrozí čerpání evropských dotací,“ vysvětlil Veverka. Oslovení ředitelé krajských nemocnic s ním v podstatě souhlasí.

„Myslím, že ta pětimiliónová kvóta se u nás naplní někdy po půl roce. A pak zase budou všechno hradit pacienti zřejmě sami,“ nastínil ředitel opavské nemocnice Cvek. Pokud k tomu dojde, musí se tím podle Gocala zaobírat zřizovatel. „Nyní je těžké říct, kdy k tomu dojde. Za půl roku to ale může být,“ souhlasil s odhadem Cveka.

Pavel Karban, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Šéfové krajských nemocnic očekávají fronty v…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Šéfové krajských nemocnic očekávají fronty v…

Komentáře

dalších 23 komentářů
staro Re:Něco za něco  | 28. 12. 2008 10:05

To je důvod,proč by měli i důchodci řádně platit za veřejnou dopravu a ne ji mít buď úplně zadarmo či se slevou.Kvůli 5,- Kč jezdí za slevou přes celé město a zabírají místo.

informátor Re:Re:Re:Jediné rozumné řešení  | 25. 12. 2008 21:25

Není mi známo, že by ČR byla ve válečném stavu s Afgánistánem? Rovněž nemáme závazek vojenské pomoci vůči USA,pokud tyto "vyhlásí" válku jinému státu, máme pouze závazky vůči státům NATO, pokud tyto budou napadeny....používáte vlastní mozek, nebo za Vás myslí Vaše televize ??? Samozřejmě je na druhé straně třeba zajistit bezpečný odsun již nasazených českých vojáků z Afgánistánů a tuto problematiku rozhodně nepoužívat v politickém kupčení !!!

Tomáš Rozsíval Re:Re:Re:Něco za něco  | 25. 12. 2008 11:55

Pane kolego Bouzku, zapoměl jste ovšem dodat, že pakliže jste gauner a najmete si Sokola, buď již čucháte k fialkám odspoda, nebo si užíváte rodinného štěstí někde na Seychelách jako věčný štvanec, na kterého je vypsán zatykač po celém světě. Tím nechci ovšem říci, že se porušování zákona nevyplácí....

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné