Přejít na obsah

Senát: Lidé by měli mít právo měnit zdravotní pojišťovnu častěji

zpět
15.6.2012
Senát Parlamentu ČR
zvětšitSenát Parlamentu ČR
Autor: Wikimedia

Senát Parlamentu ČR | Autor: Wikimedia

 

Lidé možná dostanou šanci měnit zdravotní pojišťovnu častěji než jen na počátku roku. Počítá s tím novela senátorů ODS, ČSSD a TOP 09, se kterou ztotožnil Senát.

Předloha také ruší povinnost požádat o změnu pojišťovny půl roku předem, což koalice prosadila v rámci zdravotnické reformy. Novelu nyní dostane k posouzení vláda a sněmovna.

Od příštího roku by lidé podle předlohy mohli opětovně měnit pojišťovnu vždy k prvnímu dni kalendářního čtvrtletí, avšak maximálně jednou ročně. Novela prakticky navrací pravidla do dříve platného stavu, řekla za její autory místopředsedkyně Senátu Alena Palečková (ODS).

Lidé si pojišťovnu mění buď kvůli tomu, že jim neposkytovala dostatečný rozsah zdravotních služeb, nebo neměla smluvní vztah s nemocnicí či lékařem v místě bydliště. Pokud by to zjistili až počátkem druhé poloviny roku, pojišťovnu by podle nyní platného zákona mohli změnit nejdříve za půldruhého roku.

Ztížením podmínek pro změnu pojišťovny chtěla vláda zjednodušit administrativu při registraci pojištěnců. Podle tvůrců novely ale lidem zhoršila právo na výběr pojišťovny a na poskytování pojišťovnou hrazených služeb.

Novela obsahuje také ustanovení, které by před koncem letošního roku vyloučilo možnost přihlásit se ke dvěma různým pojišťovnám - platila by přihláška podaná později.


Komentovat článek: Senát: Lidé by měli mít právo měnit zdravotní…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Senát: Lidé by měli mít právo měnit zdravotní…

Komentáře

další 4 komentáře
babka Právo měnit,právo být kvalitně léčen  | 15. 06. 2012 14:09

řeknete-li a,měli byste říci i b. 1.To jest,že pojištovny omezují péče o defektní. 400Kč za psychoterapii/hodina/ již postiženým neproplácí 2.prášky stojí tisíce a ještě mají spoustu mučivých nežádoucích účinku,které trápí postižené tak,že je nechtějí brát 3.měsíc v léčebně stojí asi 30tisíc sestry mají práci,to je tak jediné pozitivum 4.klid léčí,ale v léčebně ho nenajdete 5.návrat do společnosti-platili jste byt,čekala na Vás manželka,zaměstnavatel?-asi né, jděte pod most Přeji všem Vám zdraví,přejte i vy ho nemocným

babka Právo měnit,právo být kvalitně léčen  | 15. 06. 2012 11:12

jo a psychoterapii zdravotní pojistovny přestaly proplácet,tak to je

Y Právo měnit,právo být kvalitně léčen  | 15. 06. 2012 10:58

nebo takto: http://zpravy.idnes.cz/utoky-schizofreniku-0r5-/krimi.aspx?c=A120614_173948_krimi_cen Mně to připadá,že žabomyší válka eugenická sílí,pokrytecká společnost,která má na kontě 4,5 milionu potratů, což je násilí,považuje násilí na defektních a slabých za normální, ale násilí od slabých ji pobuřuje Násilí odsuzuji,vrahové patří do kriminálů či detenčních ústavů. Prevence násilí je nutná,jde o to,kdo to zaplatí.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné