Přejít na obsah

Senát přiznal pacientům právo na prohlížení zdravotních karet

zpět
19.4.2007

Senát ve čtvrtek schválil novelu, podle které mají mít pacienti právo nahlížet do své zdravotní dokumentace a pořizovat si z ní kopie. Stejné právo mohou přenést i na své nejbližší. Normu podpořilo 40 ze 48 přítomných senátorů. Na konci března schválila novelu Sněmovna...

a to 97 poslanci ze 190 přítomných. Pro byli koaliční poslanci a bývalí členové ČSSD Michal Pohanka a Miloš Melčák.

ČSSD a KSČM naopak předlohu nepodpořily. Socialisté podle stínového ministra zdravotnictví Davida Ratha (ČSSD) mají výhrady k některým schváleným pozměňovacím návrhům.

Schválení novely si přálo ministerstvo zdravotnictví, podle kterého prospěje pacientům. Česká lékařská komora ale váhá, podle ní je možné, že pacienta údaje z jeho zdravotní dokumentace „bez znalosti souvislostí“ zmatou.

Novinky.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Novinky.cz

Komentovat článek: Senát přiznal pacientům právo na prohlížení…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Senát přiznal pacientům právo na prohlížení…

Komentáře

dalších 9 komentářů
Re:Důvod  | 20. 04. 2007 09:15

Jo, jen piste, to te duvere pichne. Spise by vsak bylo vhodne pricinit se o to, aby se ty chyby nedaly. K tomu jako pracujici ve zdravotnictvi mate prilezitosti vice nez dost. Kde to, proboha, pracujete? Abych si jako obcan - pacient, dal majzla!

Pigor MDPHD To je Zelenkova ségra  | 20. 04. 2007 08:00

Ale v podstatě by mě zajímalo, jak bude fungovat to, co ti ananasi schválili. To dostane každý praktik přidělenou kopírku za 100 litrů? Kolik si bude moct říct za kopii jedné stránky? 50 Kč? Jaký bude časový limit na výrobu kopie? Možná by byl nejjednodušší systém - tady máš Venco ty své papíry, až to přeslabikuješ (o čemž pochybuji, protože to po mně nepřečte) tak to dones a hlavně na tom nejez vlašák. Taky s pokrokem doby má mnoho lékařů uložené (a zálohované) data na elektronických médiích a Venca nemá kompl. To mu ho Žalud s Hrobařem osobně koupí a zaškolí ho na IT experta? Taky bude Venca potřebovat stejný softvér jako doktor, jinak ty soubory neotevře ani po hodině mlácení kladivem po disketě. Samozřejmě bych to mohl Vencovi vytisknout na vlastní tiskárně, ale otázka zase zní - za kolik? A taky - mám každou stránku orazítkovat a podepsat? Nebo radši vypustit ty stránky, kde jsem se spletl (došel inkoust v tiskárně, sorry Venco)?

taky obcan Re:Důvod  | 20. 04. 2007 07:01

To delate sestro tolik chyb?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné