Senecura s.r.o a Senior holding se stávají jedničkou mezi soukromými provozovateli domovů seniorů

Společnosti SeneCura s.r.o. a Senior holding převzaly ke dni 1. 4. 2017 pět domovů provozovaných společností Anavita v České republice a k tomu projekty ve výstavbě, celkem se jedná o 932 lůžek. Dochází i k převzetí přibližně 400 zaměstnanců.

„Nový útulný domov – to můžeme nyní nabídnout seniorům v dalších pěti domovech v České republice,“ řekl Anton Kellner, generální ředitel SeneCura s. r.o. a Senior holding. „Samozřejmě můžeme slíbit, že jak všichni klienti, tak i celkem 400 zaměstnanců může očekávat dlouhodobě bezpečné prostředí s nejlepší možnou péčí.“

Nejvyšší kvalita péče již v sedmi domovech
S převzetím pěti domovů v Šanově, Brně-Modřicích, Olomouci, Plzni a Terezíně a dvěma existujícími domovy v Praze na Klamovce a Chrudimi má nyní společnost v provozu sedm domovů s přibližně 900 lůžky. Všechny domy jsou moderně vybaveny a odpovídají nejnovějším standardům.

Letos v létě bude uveden do provozu zatím největší Anavitou vyprojektovaný domov v Praze – Slivenci s 226 lůžky, ve výstavbě se nachází domov v Kolíně se 103 lůžky, který by měl být otevřen v srpnu letošního roku.

Speciální programy
Ve všech domovech v Česku budou postupně zavedeny speciální programy, například speciální výživový program pro seniory, „roční přání“ či večeře při svíčkách. „Je pro nás velmi důležité, aby se naši klienti cítili v našich domovech dobře. Proto jsme vyvinuli speciální programy, které zavedeme i v dosavadních domovech Anavity,“ řekl dále Anton Kellner.

Domovy potkávání generací
Domov v Terezíně má jako jeden z prvních domovů v zemi i dětskou školku. Druhá školka právě nyní vzniká v domově v Šanově. Tento koncept domovů, kde se potkávají jednotlivé generace, má být vzorem i pro ostatní domovy. Domov v Terezíně pak má ještě jednu specialitu: chovají zde poníky, kteří se používají i pro terapeutické účely klientů.

Péče o lidi s demencí

Domovy převzaté od Anavity se vyznačují také speciální péčí pro lidi s demencí. A i nadále bude vedena nadace „Život s demencí“. Ta poskytuje poradenství, osvětovou činnost a podporuje výzkum a vzdělávání odborníků.

Ohodnoťte tento článek!