Šest lidí žaluje trutnovskou nemocnici kvůli úmrtí seniora

Šest lidí požaduje po Oblastní nemocnici v Trutnově kvůli smrti třiadevadesátiletého muže ze září 2008 celkem 1,44 milionu korun. Podle žalobců nemocnice zanedbala péči o seniora, nemocnice jakékoli pochybení odmítá. Případem se dnes začal zabývat Krajský soud v Hradci Králové.

Senior byl v kvůli zánětu podklíčkové žíly hospitalizovaný 8. září, 13. září dostal k svačině suchý rohlík bez tekutin. Podle žalobců muži s jídlem nikdo nepomohl a navíc nebyl pod dohledem personálu. Muž se začal dusit. „Dušení bylo spouštěcím mechanismem poruchy srdečního rytmu, což vedlo k poškození mozku a smrti,“ řekl právní zástupce žalobců. Každý z žalobců požaduje náhradu nemajetkové újmy ve výši 240 000 korun.

Právní zástupce nemocnice Jiří Humňal dnes u soudu uvedl, že mezi úmrtím muže a činností nemocnice není žádná souvislost a nemocnice postupovala správně. „Pacient byl soběstačný v příjmu potravy, byl průběžně kontrolován. K srdeční arytmii, která byla příčinou smrti došlo náhle,“ řekl Humňal.

Úmrtím seniora se také zabývala policie, podle zástupce žalobců vyšetřování případu odložila. Soudce Jan Fifka dnes novinářům řekl, že hlavní líčení v případu odročí kvůli výslechu svědků a zpracování znaleckého posudku.

Ohodnoťte tento článek!