Přejít na obsah

Sestřičky budou muset být

zpět
25.2.2008

VZP provedla kontrolu a audit počtu personáluv LDN v českobrodské nemocnici . Podle vyjádření Jiřího Roda, vedoucího tiskového oddělení VZP, šetření prokázalo nedostatečný počet sester, a proto musel být snížen počet lůžek. "Pojišťovna stanovila konkrétní termín pro doplnění chybějícího personálu, především zdravotních sester a pomocného zdravotnického personálu...

Kontrola VZP prokázala nedostatky na oddělení léčebny dlouhodobě nemocných pacientů českobrodské nemocnice. Chybí personál

Mladý sanitář Michal Vevera a dalších zhruba patnáct lidí, vesměs zdravotních sester, podalo výpověď v českobrodské nemocnici. Jak jsme již psali, důvodem jejich odchodu je nespokojenost s poměry panujícími na oddělení českobrodské LDN. Tam skutečně zoufale chybí personál. Tak zoufale, že jedno oddělení LDN muselo být dočasně uzavřeno. Všeobecná zdravotní pojišťovna tam provedla kontrolu a audit počtu personálu. Podle vyjádření Jiřího Roda, vedoucího tiskového oddělení VZP, šetření prokázalo nedostatečný počet sester, a proto musel být snížen počet lůžek. „Pojišťovna stanovila konkrétní termín pro doplnění chybějícího personálu, především zdravotních sester a pomocného zdravotnického personálu. Pokud vedení nemocnice do stanoveného termínu nedostatky neodstraní, přistoupí VZP ke snížení smluvně stanoveného rozsahu zdravotní péče, včetně odpovídajícího snížení plateb,“ uvedl Rod.

Co na to vedení nemocnice?

Ředitel Pavel Nesnídal překvapivě uvedl, že zápis z kontroly ještě nemá na stole: „Informace o závěrech kontroly mám pouze neoficiální. Zatím se nemám k čemu vyjadřovat. Ředitel přiznal, že většina lidí, která dala výpověď, skutečně odchází: „Zatím jim běží výpovědní lhůta. Děláme nábory nových zaměstnanců, ale úspěchy jsou minimální. Není kde brát.“ V uplynulém týdnu získala českobrodská nemocnice dvě nové sestry. Nezvýhodňuje vedení nějakým způsobem nově příchozí? „Rozhodně ne, nebylo by to systémové,“ uvedl Nesnídal.

Dana Zářecká, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Sestřičky budou muset být

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Sestřičky budou muset být

Komentáře

dalších 11 komentářů
Občáneček Malinký Tlachy  | 25. 02. 2008 20:42

Na jednu stranu je dobré si poplkat.Věc to ale nevyřeší a pán ředitel bude tvrdit,že všechno funguje ikdyby tu nemocnici zrovna srovnali se zemí.A že zvýhodňují nově příchozí,je přec známá věc.Té firmě je úplně jedno co bude.Tu nějací pacoši zajímají jen jako převodník peněz.Mají budovy a taky si je pěkně pojistí pro dobu po skončení nájmu.Pak to lupnou a jsou za vodou.Docela mě baví jak jsou lidi tupí a žerou jim ty jejich sladký řečičky.My se snad nikdy nepoučíme.Prvně to ládoval bolševik teď lidovci a modrej pták aspoň nic nezastírá,ten jede jen na prachy.Už v téhlé zaprděné republice nechci být.

vlad. Re:kolik lidí?  | 25. 02. 2008 15:40

Vodítkem např. může být "bodník" pojišťovny, kde je vykazování určitých kódu podmíněno personálním a přístrojovým vybavením.

Nastává Nekompromisní situace  | 25. 02. 2008 15:19

Začíná se více poskytovat zdravotní péče v domácím ošetření. Lidé se musí podle toho zařídit. Dle psychiatrů ve skutečně těžkých chvílích nemá člověk čas na deprese.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné