Sestry a někteří lékaři dostali přidáno na mzdách

Titulní obrázek

Patnáct set korun dostanou přidáno na mzdách už v březnovém výplatním termínu zdravotní sestry v Karlovarské krajské nemocnici, a. s. (KKN). O dva tisíce korun si v průměru přilepší na platech také lékaři sokolovské a chebské nemocnice.
„Karlovarští lékaři splnili slib a navýšení mezd na letošní rok nepožadovali,“ uvedl předseda představenstva a finanční ředitel KKN Jiří Fojtík…

podle kterého se navyšovaly mzdy i sanitářům a dělníkům o zhruba 600 Kč a technicko-hospodářským zaměstnancům o 800 Kč měsíčně. „Zdravotní sestry sloužící u lůžek intenzivní péče dostaly přidáno v průměru 2700 Kč už v minulém období, takže těm nyní zůstávají mzdy ve stejné výši,“ řekl Fojtík.

KKN meziroční navýšení mzdových nákladů podle Fojtíka zatíží letos o výdaje v celkové výši 36 miliónů. „Finanční plán hospodaření KKN pro letošek bude připravený do konce února,“ uvedl Fojtík s tím, že se do něj negativně projeví kromě navýšení mezd i rostoucí inflace, růst daně z přidané hodnoty u léků a zdravotnického materiálu o 4 % a také nárůst cen energií. „Na druhou stranu se podaří ušetřit na nákupech léků a zdravotnického materiálu díky revizím dosavadních smluv,“ uvedl Fojtík s tím, že se bude jednat o asi 30 miliónů. Nicméně předpokládaný schodek hospodaření KKN lze letos očekávat v řádu desítek miliónů.

Podle Fojtíka bude schodek hospodaření KKN za loňský rok ještě vyšší než původně avizovaných 86 miliónů.

Pracuje se i na změně optimalizace lůžkového fondu KKN, jehož původní podobu s rušením stovky lůžek kritizovali lékaři. „Jednání s primáři v sokolovské nemocnici skončila a nyní jsme v karlovarské nemocnici. Následovat budou jednání v Chebu,“ popsal Fojtík. Otevřená zůstává otázka pronájmu karlovarské hemodialýzy. „Nyní tuto záležitost řešíme,“ řekl Fojtík, podle kterého bylo zrušeno výběrové řízení na zajišťování stravování v KKN.

„Analýzy odpovědí na možnost vlastního zajištění stravování z modernizované kuchyně v karlovarské nemocnici,“ uzavřel.

Rudolf Voleman, Právo

Sestry a někteří lékaři dostali přidáno na mzdách
Ohodnoťte tento článek!