Přejít na obsah

Sestry a někteří lékaři dostali přidáno na mzdách

zpět
21.2.2008

Patnáct set korun dostanou přidáno na mzdách už v březnovém výplatním termínu zdravotní sestry v Karlovarské krajské nemocnici, a. s. (KKN). O dva tisíce korun si v průměru přilepší na platech také lékaři sokolovské a chebské nemocnice. "Karlovarští lékaři splnili slib a navýšení mezd na letošní rok nepožadovali," uvedl předseda představenstva a finanční ředitel KKN Jiří Fojtík...

podle kterého se navyšovaly mzdy i sanitářům a dělníkům o zhruba 600 Kč a technicko-hospodářským zaměstnancům o 800 Kč měsíčně. „Zdravotní sestry sloužící u lůžek intenzivní péče dostaly přidáno v průměru 2700 Kč už v minulém období, takže těm nyní zůstávají mzdy ve stejné výši,“ řekl Fojtík.

KKN meziroční navýšení mzdových nákladů podle Fojtíka zatíží letos o výdaje v celkové výši 36 miliónů. „Finanční plán hospodaření KKN pro letošek bude připravený do konce února,“ uvedl Fojtík s tím, že se do něj negativně projeví kromě navýšení mezd i rostoucí inflace, růst daně z přidané hodnoty u léků a zdravotnického materiálu o 4 % a také nárůst cen energií. „Na druhou stranu se podaří ušetřit na nákupech léků a zdravotnického materiálu díky revizím dosavadních smluv,“ uvedl Fojtík s tím, že se bude jednat o asi 30 miliónů. Nicméně předpokládaný schodek hospodaření KKN lze letos očekávat v řádu desítek miliónů.

Podle Fojtíka bude schodek hospodaření KKN za loňský rok ještě vyšší než původně avizovaných 86 miliónů.

Pracuje se i na změně optimalizace lůžkového fondu KKN, jehož původní podobu s rušením stovky lůžek kritizovali lékaři. „Jednání s primáři v sokolovské nemocnici skončila a nyní jsme v karlovarské nemocnici. Následovat budou jednání v Chebu,“ popsal Fojtík. Otevřená zůstává otázka pronájmu karlovarské hemodialýzy. „Nyní tuto záležitost řešíme,“ řekl Fojtík, podle kterého bylo zrušeno výběrové řízení na zajišťování stravování v KKN.

„Analýzy odpovědí na možnost vlastního zajištění stravování z modernizované kuchyně v karlovarské nemocnici,“ uzavřel.

Rudolf Voleman, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Sestry a někteří lékaři dostali přidáno na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Sestry a někteří lékaři dostali přidáno na…

Komentáře

dalších 5 komentářů
Sestra2 Re:Re:Re:lepší než nic  | 22. 02. 2008 16:57

Katango, sestru do ordinace asi nepotřebujete /vše máte v počítači, krve odebere laboratoř, ostatní agendu si obstaráte sám/.Příjmy asi rozmělníte pro svoje potřeby, vybavení ordinace ap.Nemusíte aslespoň poslouchat narážky sestry, že se vše zdražuje a že má málo peněz.

katango Re:Re:lepší než nic  | 21. 02. 2008 20:00

Nu,já jako lékař ( AS ) si zatím na víc nepřijdu a sestru okrádat nemohu,protože ji nemám,nemohu si ji dovolit.

Re:Re:lepší než nic  | 21. 02. 2008 18:35

100% pravda

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné