Přejít na obsah

Sestry mohou přijít zkrátka, přednost dostanou lékaři

zpět
8.2.2011
lékaři, sestry
zvětšitlékaři, sestryZdroj: www.nursingtimes.net

lékaři, sestry | Zdroj: www.nursingtimes.net

 

Ministr státním nemocnicím nařídil, aby přidali lékařům. O sestrách zatím nemluví. Lékařský odborový klub se zřejmě s ministrem zdravotnictvím Leošem Hegerem hádal o peníze na platy zbytečně.

Půlmiliarda korun pro zdravotní sestry, kvůli kterým vyjednávání v minulém týdnu zkrachovala, nakonec může skončit u lékařů. Přesně tak, jak odboráři žádali. Počítají s tím totiž ředitelé fakultních nemocnic.

„Sestry dostávaly přidáno v minulých letech, teď chci zvednout platy lékařům. Pokud to ministr přímo nezakáže, tak dám prostředky jen jim,“ říká ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Roman Prymula. A stejně to vypadá i v Plzni.

„Sestrám jsme platy navyšovali, navíc jim garantuji odměny, takže myslím, že v rámci České republiky jsou placeny velmi dobře,“ popisuje Jaroslava Kunová, ředitelka tamní fakultní nemocnice, která dokonce lékařům slibuje přidat nad rámec toho, co umožňují dvě miliardy korun od pojišťoven.

„Když lékaři stáhnou své výpovědi, sáhneme do rezerv a budu všem garantovat to, co chtěli. Osm až dvanáct tisíc korun,“ dodala včera.

Zaplatit přednostně doktory chce i vedení fakultní nemocnice Bulovka. „Když to nebude ministerstvem nařízeno, tak to dáme lékařům,“ uvedl mluvčí Jakub Hofmann. A těmto plánům podle všeho nic nebrání. Ministerstvo totiž zvýšení platů sester nenařídilo.

„Příkaz ředitelům nemocnic, který teď ministr podepsal, řeší pouze to, jak prostředky dostat do platů lékařů,“ řekl včera HN mluvčí Vlastimil Sršeň. O tom, jak rozdělit přislíbenou část mezi sestry, má ministr s řediteli jednat ve středu.

Paradoxem však je, že samotným sestrám by zřejmě nijak nevadilo, pokud by se na ně teď z lékaři „vybojovaných peněz“ nedostalo.

Cleý článek si můžete přečíst na serveru iHNED.cz nebo ZDE.


Komentovat článek: Sestry mohou přijít zkrátka, přednost dostanou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Sestry mohou přijít zkrátka, přednost dostanou…

Komentáře

dalších 11 komentářů
Iva V nemocné společnosti nemohou žít zdraví lidé.  | 8. 02. 2011 23:31

Mít každý takového lékaře jako Jan Hnízdil- bylo jej krásně poslouchat v pondělním Hyde Parku.//Jenže v Českém systému zdrav.se neplatí za uzdraveného pacienta .Bílé pláště a zdrav .týmy nemají náležitě zaplaceno ,a z přesčasů se jim už dělá špatně.Zdravotní pojištění jde především do kapes menežerů ,budov a 9 pojišťoven.Až tady se to změní tak to bude reforma.Mohl by tu být ten pomyslný ráj.Peníze-daně půjdou na léčení" nemocné společnosti". To by se panečku žilo s radostí i z cesty od lékaře.Zdravotnický erár by ušetřil,lidi by se "zastavili" a žili s ducha svatého. Jenže jak říká ten moudrý lékař -jaké zdraví mají mít lidé ,když dnes a denně ve stresu z honby za živobytím .

JURA sestry  | 8. 02. 2011 19:38

A navíc je až dojemně pozoruhodné, že výkřik paní exmynistryně (mimochodem : kolikže procent sester u nás zaměstnaných zastupuje??????) přišel přesně včas : když už to vypadalo, že odboráři kývnou i na takhle hozenou kost... Jen další velmi úspěšný pokus ve smyslu "divide et impera" ze strany vládnoucí garnitury.. (vždyť ve zdravotnictví se dá ještě tolik - a tak snadno - nakrást !!!) Tak jaképak reformy !!! Všude jinde tvrdý kapitalismus, jen zdravotnictví (včetně platů) socialistické. A zdravotníku - plať kapitalistovi ze svého hodinového platu za který by dnes nedělal ani zednický přidavač !!

Kony Musí jít o navýšení tarifních platů!  | 8. 02. 2011 16:51

Co tady vyskakuješ,demente.Kráčej dál do knajpy.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné