Přejít na obsah

Sestry vyhání z nemocnic špatné pracovní klima, někdy i peníze

zpět
25.10.2010
sestra, sestry, lékařka,
zvětšitsestra, sestry, lékařka,Zdroj: businessweek.com

sestra, sestry, lékařka, | Zdroj: businessweek.com

 

Špatné pracovní klima, neshody v týmu lékařů a sester, vlastní zdravotní problémy a situace v rodině jsou nejčastější příčinou úvah zdravotních sester o změně místa. Mnohým vadí také nízký plat, velká administrativní zátěž a náročnost práce spojená s únavou a vyčerpáním.

Ukázal to průzkum Psychofyzická zátěž a příčiny fluktuace sester, o němž informuje odborný časopis Zdravotnictví v České republice.

„Silnější fluktuační tendenci lze konstatovat u 12,5 procenta sester, slabou nebo žádnou u 50,4 procenta. Silně stabilizovaná je zhruba pětina sester,“ zjistily autorky Sylva Bártlová a Hana Hajduchová v průzkumu mezi 537 sestrami z celé republiky.

Téměř dvě třetiny sester podle tohoto průzkumu pociťují v poslední době tělesné vyčerpání, častěji ve směnném provozu. Pocity psychického vyčerpání má přes polovinu sester, hlavně kvůli špatným vztahům s lékaři a dalšími sestrami. Téměř 16 procent sester dokonce trápí smutek a beznaděj.

Syndrom vyhoření ohrožuje nejčastěji sestry v hospicích, na onkologických odděleních, jednotkách intenzivní péče, psychiatrii, neurologii a koronárních jednotkách. Velké zátěži jsou vystaveny také sestry na operačních sálech.

Syndrom vyhoření není obyčejná únava, je spojen s úvahami o smyslu práce. Jeho propuknutí výrazně ovlivňuje pracovní prostředí, lze do něj zahrnout nedostatek sester, špatnou administrativní podporu ošetřovatelské péče a špatné vztahy mezi lékaři a sestrami.

Výzkum ukázal, že na nemocničních odděleních, kde je dostatek sester, dobrá administrativní podpora sester a dobré vztahy mezi lékaři a sestrami, je více pacientů spokojených s péčí. Také sestry na těchto odděleních méně často uvádějí syndrom vyhoření.

Více než třetina sester ve výzkumu uvedla, že se někdy setkala se situací, kdy nevhodné chování lékaře bylo důvodem k odchodu sester z oddělení. „Lze konstatovat, že zlepšení týmové práce může snížit fluktuaci zdravotnických pracovníků, zvláště sester,“ shrnují autorky.

Poukazují na nutnost systematických opatření, kterými lze syndromu vyhoření předcházet, jako například vyvážení práce a osobního života a péče o duševní hygienu. Syndrom totiž může být „infekční“, vzniká lavinová reakce, když se objeví u jednoho člověka v kolektivu, může spustit stejný problém i u dalších pracovníků.

Pro vedoucí pracovníky i kolegy z toho podle výzkumnic vyplývá, že by měli rozpoznávat stadia u zdravotníků a včas a odpovídajícím způsobem na to reagovat.

V Česku je zhruba 80.000 sester, ročně zhruba 300 jich žádá ministerstvo zdravotnictví o potvrzení, které jim umožní odejít za prací do ciziny. Mnohem větší však je odliv sester do jiných profesí v rámci ČR.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

16.6. 2500 lékařů chce dát výpověď. Kvůli platu 2500 lékařů chce dát výpověď. Kvůli platu
15 příspěvků
17.4. Sestřičky už rentgen neponesou Sestřičky už rentgen neponesou
0 příspěvků

Komentovat článek: Sestry vyhání z nemocnic špatné pracovní klima,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Sestry vyhání z nemocnic špatné pracovní klima,…

Komentáře

další 2 komentáře
tomas pravda  | 3. 03. 2011 18:23

Svatá pravda , neděláte náhodou v NNH???

sestra pravda  | 26. 10. 2010 13:11

Na vyčerpání sestrer se podílí v mnoha případech jejich vedení a to zejména VRCHNÍ SESTRA!!!! POslouchá jen ty, které jí pochlebují v horším případě jí přímo vnucují na koho se má soustředit, aby odešel.To, co prochází jiným u daných sester je považopváno za hrubé porušení práce a vyhrůžka vyhazovu. K tomu přispěje mnohdy nevědomky přednosta/tka, který nechá vrchní zcela volnou ruku a sestry ho nezajímají. Vedení mělo povinně procházet 5-6 letým konkurzem.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné