Přejít na obsah

Sídlo pražské záchranky za 500 milionů se začne stavět přístí rok

zpět
17.9.2013
sanitka, záchranka, záchranná služba
zvětšitsanitka, záchranka, záchranná službaZdroj: ZZS HMP

sanitka, záchranka, záchranná služba | Zdroj: ZZS HMP

 

Výstavba nového sídla zdravotnické záchranné služby v Troji začne příští rok. Práce by měly trvat dva roky a vyjdou na půl miliardy korun. V rozhovoru s ČTK to řekl radní Martin Dlouhý (TOP 09).

Minulé vedení města plánovalo dokončení stavby na září letošního roku. Pražští záchranáři v současné době nemají vlastní budovu a sídlí v pronajatém a údajně nevyhovujícím domě v Korunní ulici.

Před začátkem stavby musí Praha vykoupit část pozemků. Na žádost radnice Prahy-Troja se totiž bude celá stavba proti původním plánům o několik metrů posouvat. „Vyšli jsme tak vstříc požadavkům dotčené městské části,“ uvedl Dlouhý.

Nové sídlo záchranné služby bude stát na křižovatce ulic Povltavská a Vodácká v těsném sousedství s vyústěním budovaného tunelového komplexu Blanka. Součástí budovy by podle dřívějších informací měl být heliport, dispečink s 25 stanovišti operátorů, garáž pro záchranářský kamion Golem, školicí centrum, hotelové pokoje pro hosty, tělocvična, autoservis, prádelna a jídelna. Počítá se rovněž s lékárnou a myčkou, které by sloužily i veřejnosti. V budově zůstanou rezervy pro možný nárůst počtu záchranářů v budoucnosti.


Komentovat článek: Sídlo pražské záchranky za 500 milionů se začne…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné