Skončí kvůli lékařům nemocnice v Mostě?

otazník

Pokud lékaři odejdou z nemocnic Krajské zdravotní, pod kterou spadá i nemocnice v Mostě, společnost nebude schopna zajistit akutní zdravotní péči. Novináře o tom informoval tiskový mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Akutní zdravotnickou péči nebude schopna nahradit ani Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje, její provoz prý bude ohrožen. Podle představenstva společnosti může také dojít k úplnému zavření některých nemocnic.

Již příští týden má Krajská zdravotní zahájit útlumový program na zasažených odděleních a zajistit přípravu technických uzávěr oddělení. Pokud totiž nedojde k pozitivními vývoji, chce Krajská zdravotní připravit i výpovědi střednímu zdravotnickému personálu, technickohospodářským pracovníkům a zaměstnancům ostatních profesí, a to do konce příštího týdne.

Jak hluboce se odchod lékařů dotkne konkrétně mostecké nemocnice, Deník stále zjišťuje. Přesný plán vedení Krajské zdravotní totiž představí začátkem příštího týdne.

„Představenstvo Krajské zdravotní na svém jednání projednalo stav akce „Děkujeme, odcházíme“ a schválilo předložený návrh opatření, včetně harmonogramu řešení důsledků této akce. Plán opatření je nastaven na dva týdny od 1. 3. do 15. 3. 2011. Pokud nedojde ke změně situace, tak bude nutno připravit druhou fázi krizového plánu, včetně eventuálního kompletního uzavření některých nemocnic,“ uvedl tiskový mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

„Po odchodu lékařů, kteří podali výpověď v rámci akce „Děkujeme, odcházíme,“ společnost nebude schopná plně poskytovat akutní zdravotnickou péči,“ dodal Vondra.

V Mostě podaly výpovědi čtyři desítky lékařů napříč odděleními. Krajská zdravotní se snaží lékaře přesvědčit, aby výpovědi stáhli. Naposledy se prý podařilo přesvědčit k návratu několik lékařů z mosteckého odděleníARO. Mostečtí radní jsou prohlášením Krajské zdravotní zděšeni.

„Vedení města Mostu je touto situací velmi znepokojeno a přístup Krajské zdravotní považuje za nekoncepční a nesystémový. A obává se, že současný vývoj představuje nebezpečí nejen pro poskytování zdravotní péče v nejbližší době, ale zakládá na zásadní problémy i do budoucna,“ uvedla tisková mluvčí města Mostu Alena Sedláčková. Mostečtí radní po Krajské zdravotní požadují zdravotní péči pro mostecké obyvatele zachovat.

„Radní vyzývají vedení Krajské zdravotní, aby jednalo se zástupci České lékařské komory a aby společně hledali řešení, které bude ku prospěchu obyvatel Mostu a povede k zachování zdravotní péče v našem městě, a to i při vědomí toho, že tento problém by v první řadě měla řešit Vláda ČR,“ dodala Sedláčková.

Ohodnoťte tento článek!