Skončila oprava rakovnické porodnice, měla by být komfortnější

miminko, dítě, porod

Skončila oprava rakovnické porodnice za dva miliony korun. Sály i zázemí tohoto oddělení nemocnice budou komfortnější. Práce začaly loni v prosinci a skončily před několika dny. Provoz se z provizorních prostor přesune do těch opravených ve čtvrtek.

ČTK to řekla mluvčí rakovnické nemocnice Eva Milerová. Ročně je tu zhruba 400 porodů.

Rekonstrukcí v rakovnické porodnici prošly mimo jiné vyšetřovna, sesterna či sociální zázemí. „Rekonstrukce především přinesla kompletní změnu původních porodních boxů na porodní sály s lepším vybavením, příjemnějším a komfortnějším zázemím pro personál i rodičky s doprovodem,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení Radek Poláček.

Porodnice podle primáře také mění koncepci, ženy budou moci být po celou dobu porodu na porodním pokoji, kde jim bude k dispozici například nový hydromasážní bazén, rozkládací pohovka, koupelna a další vybavení. „Dvě nové moderní polohovatelné postele umožňují porody v alternativních polohách podle přání rodiček s možností přítomnosti více lidí u porodu,“ uvedl Poláček. Ženy si také budou moci přinést vlastní hudbu.

Nově také bude rodičkám v porodnici k dispozici porodní asistentka, která se podle potřeby bude starat o těhotnou po celou dobu těhotenství, nemocnice umožní i přítomnost vlastní porodní asistentky u porodu a pobyt partnera po celou dobu hospitalizace. „Chceme maminkám nabídnout individuální vstřícný partnerský přístup a být jim spíše pomocníky u porodu než striktními autoritami. Snažíme se vyjít ženám vstříc, i když jejich přání mohou být někdy originální,“ dodal primář.

Masarykova nemocnice Rakovník patří do sítě zdravotnických zařízení skupiny Privamed. Do této sítě patří i Městská nemocnice Privamed v Plzni a Mulačova nemocnice v Plzni.

Ohodnoťte tento článek!