Slánská nemocnice zůstane zachována, lidé začnou platit

Titulní obrázek

Vzhledem k tomu, že komise ministerstva zdravotnictví nedoporučila na počátku roku zdravotním pojišťovnám, aby s některými odděleními slánské nemocnice nadále uzavíraly smlouvy, vložila se před půl rokem do jednání také slánská radnice…

Od počátku bylo více než zřejmé, že čísla, s nimiž komise pracovala, jsou zkreslená a neodpovídají skutečné situaci v zařízení. Ohrožena byla zejména existence porodnického, novorozeneckého a dětského oddělení. „S pojišťovnami se nám podařilo předběžné smlouvy uzavřít a domluvit se o činnosti na další rok,“ uvedl ředitel Nemocnice Slaný Jiří Šimák. Za podpory ministra zdravotnictví Tomáše Julínka, středočeského hejtmana Petra Bendla a slánského starosty Ivo Rubíka se podařilo vyvolat další výběrové řízení, do nichž byla slánská nemocnice zapojena. Zmíněná oddělení tak budou žít i nadále a lůžková péče nebude ve Slaném nikterak krácena. „Jediné, co výběrovým řízením neprošlo, je dětské oddělení, ale i přesto jsme schopni ho u nás zachovat na základě smluv s pojišťovnami bez omezení,“ doplnil ředitel Šimák.

Pro následující roky si Slaňáci navíc dokázali prosadit i vybudování samostatné ortopedie, která bude v plném rozsahu pod vedením primáře Pavla Ponerta fungovat od prvního ledna. Ortopedie bude mít vlastní příjmovou ambulanci včetně šestadvaceti lůžek.

Kateřina Husárová

Ohodnoťte tento článek!