Slaný popřel zprávy, že Kellner kupuje městskou nemocnici

nemocnice, značka

Vedení Slaného na Kladensku popřelo zprávy o tom, že firma PPF Healthcare z finanční skupiny PPF Petra Kellnera kupuje městskou nemocnici. Podle starosty Ivo Rubíka (ODS) jde o fámu, která vznikla záměnou nemocnice za soukromou polikliniku v budově bývalého okresního soudu, již firma napojená na nejbohatšího Čecha koncem loňského roku skutečně koupila.

Nemocnice ale nadále zůstává příspěvkovou organizací města, řekl Rubík novinářům.

„Je to samozřejmě nesmysl, s nikým jsme o odprodeji nemocnice nejednali, nejednáme a nehodláme jednat,“ prohlásil starosta.

Podle něj se fámy o prodeji městské nemocnice objevují několikrát do roka. Ta poslední souvisí s tím, že PPF Healthcare loni získala sedm nemocnic a poliklinik patřících společnosti Euroclinicum.

Jde o zařízení v Praze-Vysočanech, Zlíně, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Pardubicích, Přelouči a rovněž ve Slaném. „Někdo tuto informaci, kterou zaslechl, zřejmě posunul,“ dodal Rubík.

Slánská poliklinika je již mnoho let v soukromém vlastnictví. Začátkem 90. let ji zprivatizovalo společenství slánských lékařů, od nichž ji později koupila společnost Euroclinicum. Prodej této společnosti firmě napojené na Kellnera je podle Rubíka pro město přínosem.

„Podle zasvěcených slánských lékařů se jedná asi o nejlepší krok, který mohl být učiněn. Provoz a rozsah služeb polikliniky se nemění, jedná se pouze o změnu vlastníka – ze soukromníka na soukromníka. A vzhledem k tomu, že tento soukromník je movitý, tak nepředpokládám, že by tam mohly vzniknout problémy,“ míní Rubík.

V budově jsou zubní ordinace a laboratoř, gynekologie, chirurgie, ortopedie, oční ordinace, kožní oddělení, interna, diabetologie, ordinace praktických lékařů, neurologie, fyziatrie a rehabilitace. Kromě toho je zde lékárna a prodejna potravin.

Skupina PPF je jednou z největších mezinárodních finančních a investičních skupin ve střední a východní Evropě, její aktiva přesahují deset miliard eur. Má svou vlastnickou a řídicí strukturu umístěnou v Nizozemsku.

Klíčovou holdingovou společností skupiny PPF, na jejíž úrovni jsou přijímána strategická rozhodnutí, je PPF Group N.V. se sídlem v Amsterdamu. V ní drží Petr Kellner 94,25 procenta, Jiří Šmejc pět procent, Ladislav Bartoníček 0,5 procenta a Jean-Pascal Duvieusart 0,25 procenta.

Ohodnoťte tento článek!