Slaný vybralo nové vedení nemocnice, začala i plynofikace areálu

Slánští radní potvrdili na základě konkurzu vybraného nového ředitele městské nemocnice Štěpána Votočka. Začala i dlouho chystaná plynofikace areálu nemocnice za 13 milionů korun. Novinářům to řekl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

Funkce se Votoček ujme v nejbližší době. Jeho předchůdce Jiří Šimák totiž rezignoval. Nový ředitel působí nyní na interním oddělení nemocnice. „Měli jsme čtyři kandidáty, tři byli externí,“ uvedl Hrabánek. Podle něj Votoček, který jako jediný z uchazečů byl ze slánské nemocnice, se svou koncepcí zvítězil poměrně jednoznačně. Měl by mimo jiné navázat na práci svého předchůdce. Nyní už bývalý ředitel Šimák zůstane dále pracovníkem nemocnice, vrací se ke své profesi chirurga.

Modernizace vytápění nemocnice potrvá přibližně do května. Topná sezona práce zřejmě neovlivní, nebude omezen ani provoz vytápění. Přepojení kotelen s novými plynovými kotli v jednotlivých budovách nemocnice potrvá podle předpokladů méně než den. Součástí investice je také výměna rozvodů. Nemocnice po modernizaci vytápění uspoří část nákladů na energie.

Slánská nemocnice, která je příspěvkovou organizací města, v uplynulých letech hospodařila se ziskem. Město do ní pravidelně investuje, zastupitelé nedávno vyčlenili příspěvek přes pět milionů korun využitelný mimo jiné na obnovu přístrojového vybavení, včetně počítačového tomografu. Spádová oblast Nemocnice Slaný má zhruba 100.000 obyvatel.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!