Slezskou nemocnici v Opavě bude opět řídit někdejší ředitel Cvek

Titulní obrázek

Novým ředitelem Slezské nemocnice v Opavě bude od čtvrtku dosavadní primář radiologického oddělení Milan Cvek. Rozhodli o tom dnes krajští radní. Cvek už nemocnici v minulosti řídil a je považován za všeobecně uznávaného odborníka, řekla ČTK mluvčí krajského úřadu Barbara Odstrčilíková…

Bývalý ředitel nemocnice Tomáš Stejskal odešel v květnu po svém dvouletém působení ve funkci na manažerský post mimo zdravotnictví. Cvek nemocnici šéfoval od července 2004 do března 2006, kdy post ředitele opustil kvůli personální krize na oddělení RTG. Cvek, který je původem rentgenolog, totiž toto oddělení před nástupem do funkce ředitele řadu let vedl, a když na něm chyběli lékaři, rozhodl se tehdy vrátit ke své původní profesi.

Slezská nemocnice v Opavě patří mezi osm krajských nemocnic. Má 25 oddělení, přes 600 lůžek a 37 ambulancí. Ročně pečuje o přibližně 26.000 hospitalizovaných pacientů a ošetří 370.000 pacientů na ambulancích. Nemocnice zaměstnává přes tisíc lidí, z toho je více než 900 lékařů a ostatního zdravotnického personálu. Loňský hospodářský výsledek nemocnice byl po zdanění 2,3 milionu korun, tedy druhý nejlepší mezi krajskými nemocnicemi.

ČTK

Slezskou nemocnici v Opavě bude opět řídit někdejší ředitel Cvek
Ohodnoťte tento článek!