Přejít na obsah

Slučování zdravotních pojišťoven se od 1. listopadu zpřísní

zpět
2.11.2009
podpis, pero, smlouva, dohoda
zvětšitpodpis, pero, smlouva, dohodaZdroj: www.bitsrojiverdes.org

podpis, pero, smlouva, dohoda | Zdroj: www.bitsrojiverdes.org

 

Pravidla pro slučování zdravotních pojišťoven jsou přísnější. Podle novely zákona o resortních, oborových, podnikových a dalších zdravotních pojišťovnách se mohou sloučit jen tehdy, když některá z nich rok od založení nezíská 100.000 klientů.

Dosavadní limit tím stoupá na dvojnásobek. Slučování je možné také pro pojišťovny, které se ocitnou v nucené správě.

Majetkové propojení pojišťovny a zdravotnického zařízení zatím novela neupravila. Vláda by však už toto pondělí měla projednat lidovecký návrh, aby pojišťovny nesměly zřizovat a provozovat zdravotnická zařízení. Tím se jejich majetkovému propojení zamezí.

Ještě před platností novely stihla fúze podle starších podmínek Zdravotní pojišťovna Agel třineckého ocelářského magnáta Tomáše Chrenka. Agel je majetkově propojena se dvěma desítkami zdravotnických zařízení na Moravě a od června je součástí Hutnické zaměstnanecké pojišťovny (HZP). Ta na sebe převzala také desetimilionový dluh Agelu.

V červenci pak ministerstvo zdravotnictví povolilo sloučení nové HZP s Českou národní zdravotní pojišťovnou (ČNZP). Nový subjekt s názvem Česká průmyslová zdravotní pojišťovna má 700.000 pojištěnců.


Komentovat článek: Slučování zdravotních pojišťoven se od 1.…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Slučování zdravotních pojišťoven se od 1.…

Komentáře

1 komentář
Jiří Wicherek Hmmm,  | 2. 11. 2009 11:15

tak mne napada, kdo bude mit v one tak zadane az vsespasitelne konkurenci zdrav. poj. vyhodnejsi postaveni. Ty ZP, ktere vlastni ZZ, ci ZP bez vlastnictvi ZZ? Tzv. hospodarska soutez nejspise dostane "ponekud na frak". Ale tak to ma byt, budoucnost prece patri schopnym. A ze nekdy schopnym vseho? No, to prece neni tak podstatne, hodnoti se predevsim uspech.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné