Smířili se s prodejem nemocnice

Titulní obrázek

Mělnická nemocnice bude stejně jako devět dalších středočeských zdravotnických zařízení prodána soukromému provozovateli. V případě Mělníka byla situace při výběru zájemců o nemocnice poněkud odlišná. Do výběrového řízení se přihlásilo i město…

Mělnická nemocnice bude stejně jako devět dalších středočeských zdravotnických zařízení prodána soukromému provozovateli.

V případě Mělníka byla situace při výběru zájemců o nemocnice poněkud odlišná od jiných. Do výběrového řízení se přihlásilo i samo město. „Bohužel jsme neuspěli,“ řekl mělnický starosta Miroslav Neumann (ODS).

„Výsledek akceptujeme, hned jak výběr krajské rady schválí i zastupitelstvo, navážeme s vítěznou společností kontakty a budeme se snažit docílit toho, aby tady nemocnice zůstala minimálně ve stávajícím rozsahu jako teď déle než pět let,“ dodal starosta.

Problém s pojišťovnou

„Prý už provozují nějakou nemocnici v Praze, tak snad nebudou chtít z té naší udělat hotel a bude i tady nemocnice dál,“ doufala jedna ze zdejších obyvatelek Zdena Kuřilová. Z Mělníka do Prahy se to nezdá být tak daleko, ale jezdit tam za doktorem už není ono.

Zachování stávajících oddělení ale nebude hned od začátku jisté, a to ještě předtím, než by měl nový nabyvatel na nemocnici nějaký vliv. Komise ministerstva zdravotnictví totiž před časem nedoporučila zdravotním pojišťovnám uzavřít smlouvu s oddělením ORL a gynekologickoporodnickým oddělením mělnické nemocnice.

Krajský i městský úřad se hned obrátily na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu (VZP), aby doporučení ministerské komise nebrala v potaz a smlouvu s odděleními uzavřela.

Nemocnici by měla získat firma Meda z Prahy za kupní cenu přesahující 103 miliónů korun. Společnost se zavázala k investicím ve výši 20 miliónů.

Právo

Smířili se s prodejem nemocnice
Ohodnoťte tento článek!