Smlouvu s rakovnickou nemocnicí pojišťovny zřejmě prodlouží

Titulní obrázek

V minulých třech týdnech jednal ředitel Nemocnice s poliklinikou Rakovník Michal Stehlík se zástupci zdravotních pojišťoven. Důvodem bylo doporučení komise Ministerstva zdravotnictví ČR, aby pojišťovny neuzavřely smlouvy o úhradě zdravotní péče s gynekologicko-porodnickýma dětským oddělením NsP Rakovník…

Rakovník –

„Po jednání s představiteli VZP došlo i k jednání se zástupci MetalAliance, OZP, Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) a Pojišťovny ministerstva vnitra. Zástupci VoZP přislíbili nasmlouvání současného rozsahu péče i v roce 2008 bez ohledu na stanovisko ministerstva zdravotnictví, a to z důvodu poskytované kvality péče, dostupnosti péče a nákladů na péči ve proti jiným nemocnicím. Stejný postoj zaujala i Pojišťovna ministerstva vnitra,“ uvedl Michal Stehlík.

Podle jeho slov se také zbývající pojišťovny uzavření smluv o proplácení poskytnuté péče na zmíněných dvou odděleních nebrání, protože jsou si vědomy specifické geografické polohy nemocnice a také ekonomický rozbor svědčí o dobrém hospodaření v tomto zdravotnickém zařízení.

Regionální deníky

Smlouvu s rakovnickou nemocnicí pojišťovny zřejmě prodlouží
Ohodnoťte tento článek!