Přejít na obsah

Sněmovna by měla poplatky zrušit

zpět
10.4.2009

Poslanecká sněmovna by měla všechny zdravotnické poplatky zrušit. Doporučil jí to včera sněmovní zdravotnický výbor. Podpořil tak oba návrhy proti poplatkům, jak z dílny KSČM, tak i Moravskoslezského kraje. Koaliční strany nenašly dostatek hlasů pro to, aby jeho rozhodnutí zvrátily; lidovecký poslanec Ludvík Hovorka se zdržel hlasování...

Proti doporučení schválit zrušení poplatků hlasoval ve výboru poslanec Jiří Carbol (KDUČSL). O zrušení poplatků by měli zákonodárci rozhodnout na nejbližší schůzi, která začne 28. dubna.

Výbor včera také doporučil Sněmovně zpřesnit pravidla pro slučování zdravotních pojišťoven. Normu předložili poslanci Ludvík Hovorka a Jiří Carbol (oba KDU-ČSL) spolu s poslankyněmi vyloučenými ze Strany zelených Věrou Jakubkovou a Olgou Zubovou. Podle normy by sloučení mělo být možné pouze v případě, že některá z pojišťoven do roku od založení nezíská alespoň 50 000 pojištěnců nebo když se ocitne v nucené správě.

V ČR dosud působí deset zdravotních pojišťoven, největší z nich je Všeobecná zdravotní pojišťovna s 6,5 miliónu pojištěnců. Nedávno svůj příchod na trh oznámila nová pojišťovna Média. Licence pojišťovnám uděluje ministerstvo zdravotnictví. Zájemci musejí podle platných pravidel složit kauci 50 miliónů korun a do jednoho roku od rozhodnutí o získání licence nabrat nejméně 50 000 klientů.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Sněmovna by měla poplatky zrušit

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Sněmovna by měla poplatky zrušit

Komentáře

dalších 71 komentářů
Petr Bouzek Re:Re:a kde budete Vy,Bouzku ?? Čekám na vás Nebouzku..  | 14. 04. 2009 06:04

Tak anonymy psát umíte, ale, že byste se ozval a promluvili si z očí do očí? Pořád jste se mi neozval. Nabídka stále platí.

Petr Bouzek Re:Re:Re:Re:Re:Re:Jak si cení vnitro praktického lékaře zaměstnance?  | 13. 04. 2009 22:07

S obecnou tezí, že soukromý lékař v Českých zemích je vlastně neplnoprávný zaměstnanec zdravotních pojišťoven s teoretickými výhodami soukromého podnikatele, které prakticky nemůže využít a s nevýhodami, které si vychutnává plnými doušky, zcela souhlasím. Ale jak jste přišla na to, že váš osobní příjem je menší než 30 tisíc. Pokud je to pravda, pak je skoro s podivem, že pracujete jako soukromník. To je pro vás neskutečně nevýhodné? Nebo musíte?

Sydney Hall Re:Re:Re:OTÁZKA, KTERÁ MĚ STÁLE LEŽÍ V HLAVĚ  | 13. 04. 2009 19:56

Srovnání s advokáty je zcela na místě. Člověk, kterého se nějaký vy+uraný bližní snaží připravit o majetek a střechu nad hlavou je na tom - například - podstatně hůř, než když má někdo ekzém nebo tenisový loket. To, že léčba nemocí je něco posvátného a stojící mimo ekonomickou realitu, to je bohužel hluboce zakořeněná pověra, které podléhají i mnozí lékaři.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné