Přejít na obsah

Sněmovna by měla zvýšit příspěvek na zaměstnávání postižených

zpět
2.6.2017
handicap, vozík, úraz
zvětšithandicap, vozík, úrazZdroj: businessknowledgesource.com

handicap, vozík, úraz | Zdroj: businessknowledgesource.com

 

Zaměstnavatelé s více než polovinou pracovníků s postižením by měli dostávat od státu vyšší podporu. Sněmovní sociální výbor podpořil novelu, podle níž by horní hranice příspěvku na zaměstnávání postiženého vzrostla zřejmě od října z 9500 korun na 10.500 korun měsíčně.

Od příštího roku chce vláda novelou snížit limit pro poskytování takzvaného náhradního plnění, kdy mohou úřady a firmy místo zaměstnání povinného podílu postižených pracovníků odebrat zboží od firem s víc než polovinou zaměstnanců s handicapem. Limit se má snížit 36násobku průměrné mzdy na 28násobek, tedy zhruba na 725.000 korun.

Nová pravidla mají ale přinést ještě letos také zpřísnění, a to pro nemocné nezaměstnané, kteří by měli také dodržovat stejný režim jako pracovníci na nemocenské. Měli nově dodržovat léčebný režim jako nemocní pracovníci, směli by na vycházky v určitou dobu a úřadu práce by také doručovali neschopenku.

Novela má také nahradit systém vymezování chráněných míst uznáním zaměstnavatele na chráněném trhu práce. Firmy nebo instituce s víc než polovinou míst pro postižené by byly do této kategorie zařazeny potom, co by s nimi úřad práce uzavřel dohodu.


Komentovat článek: Sněmovna by měla zvýšit příspěvek na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné