Sněmovna možná zmírní nároky na bezúhonnost lékařů

Poslanci možná změní zákon tak, aby lékařům, kteří spáchali trestný čin nijak nesouvisející s jejich povoláním, nehrozil zákaz práce v oboru. Předseda zdravotního výboru sněmovny Jaroslav Krákora chce, aby zákaz lékařské činnosti platil jen pro ty, kteří se dopustili trestného činu v souvislosti s výkonem svého povolání…

PRAHA – Poslanci možná změní zákon tak, aby lékařům, kteří spáchali trestný čin nijak nesouvisející s jejich povoláním, nehrozil zákaz práce v oboru. Navrhl to

předseda zdravotního výboru sněmovny Jaroslav Krákora zvládní ČSSD.

Podle současného znění zákona nesmějí své povolání vykonávat ani zdravotníci, kteří byli odsouzeni například za dopravní nehodu.

Krákora proto navrhl upravit legislativu v tom smyslu, že zákaz povolání postihne jen ty lékaře, kteří třeba zanedbali péči o pacienta a byli za to odsouzeni. „Prostě, že musí ten trestný čin souviset s výkonem povolání,“ uvedl.

Tuto změnu dnes navrhl v rámci projednávání zákona o uvádění biocidních přípravků na trh, který s danou problematikou absolutně nesouvisí. Takovou praxi sice zákonodárci vesměs kritizují jako legislativně nečistou, občas se k ní ale uchylují.

„Do konce roku už bychom to asi nemohli do žádného jiného zákona dát,“ poznamenal k tomu Krákora.

Parlament by měl o pozměňovacích návrzích rozhodnout zřejmě v prosinci.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!