Sobotka: Zjištění o VZP jsou alarmující

Za problematické považuje Sobotka hlavně smlouvy, které jsou podle zjištění provázeny střetem zájmu, nebo podezřením ze střetu zájmu, ať už jde o elektronické zdravotní knížky v systému IZIP, nebo o smlouvy související s mluvčím VZP Jiřím Suttnerem, nebo efektivitou ozdravných akcí typu Mořský koník…

Za alarmující označil včera ministr financí Bohuslav Sobotka před sněmovní vyšetřovací komisí zjištění, která vyplynula na povrch při kontrole hospodaření ačinnosti Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).

„Pokud by (tyto informace) byly zveřejněny dříve, anebo pokud by se na ně přišlo, tak by to nepochybně změnilo pohled na činnost VZP už před delší dobou,“ naznačil Sobotka možnost, že by na VZP byla nucená správa vyhlášena již dříve.

Za problematické považuje Sobotka hlavně smlouvy, které jsou podle zjištění provázeny střetem zájmu, nebo podezřením ze střetu zájmu, ať už jde o elektronické zdravotní knížky v systému IZIP, nebo o smlouvy související s mluvčím VZP Jiřím Suttnerem, nebo efektivitou ozdravných akcí typu Mořský koník.

O nevýhodnosti smluv na přímořské ozdravné pobyty alergických dětí hovořila před komisí i vedoucí kontrolní skupiny ministerstva zdravotnictví Květuše Maříková.

Právo

Rekce čtenářů Zdraví.Euro.cz

Dan Konečný

Pan Sobotka považuje za alarmující několik miliónů vydaných na preventivní akce typu Mořský koník. Průměrný občan však považuje za alarmující hospodaření ČSSD se státními financemi, kdy za dobu jejich osmileté vlády každý rok (bez ohledu na růst ekonomiky) hospodařili se schodky v řádu desítek miliard a řada jejich vládních aktivit byla provázena korupčními skandály.

Výsledný účet ČSSD je cca 700 mld. dluhů, rozložené zdravotnictví, 2x větší byrokracie na úřadech a neexistující reforma penzí. Podobná Sobotkova alarmující „zjištění“ mají za úkol jen dělat mlhu kakaovým nabobům …. Zaměťte si před vlastním prahem pane Sobotko.

Ohodnoťte tento článek!