Přejít na obsah

Sobotkovi se nelíbí Palasův plán pronájmu novojičínské nemocnice

zpět
24.6.2011
jednání, management, smlouva, dohoda
zvětšitjednání, management, smlouva, dohodaZdroj: www.pinnacle1.com

jednání, management, smlouva, dohoda | Zdroj: www.pinnacle1.com

 

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka chce příští středu přímo v Novém Jičíně s moravskoslezským hejtmanem a stranickým kolegou Jaroslavem Palasem probrat záměr kraje pronajmout tamní nemocnici akciové společnosti Agel.

Plán ve středu schválilo zastupitelstvo kraje, podle Sobotky ale záměr nekoresponduje s programovými principy strany. Nemocnice v regionech by podle Sobotky měly být „principiálně spravovány kraji“. Novinářům řekl, že proto chce na místě hledat jinou cestu budoucnosti zadlužené nemocnice než dlouhodobý pronájem.

Podle Palase je pronájem zařízení společnosti Agel „nejoptimálnějším řešením, byť není úplně v souladu s programem sociální demokracie ani koaličního partnera“. Hejtman ale ve středu řekl, že nečeká, že by kvůli pronájmu nemocnice měl ve straně nějaké problémy.

„Nebyli jsme to my, kdo založil tento systém. Ten byl založen před lety, v tuto chvíli se ta situace ukazuje jako neúnosná a my jsme povinni ji řešit. Vedení sociální demokracie, mám na mysli předsedu Sobotku, je informováno o těchto krocích. Předpokládám, že přijede k nám do kraje a seznámí se s tou situací osobně,“ řekl ve středu Palas.

Zdravotní péče v nemocnici, pod kterou spadá i nemocnice ve Vítkově na Opavsku, má být podle kraje zachována ve stejném rozsahu. Novojičínská nemocnice poskytuje specializovanou onkologickou léčbu, její dluhy ale přerostly 200 milionů korun. Komplexní onkologické centrum provozuje společně s krajskou nemocnicí společnost Agel. Zatímco ale onkologické centrum vydělává, nemocnice prodělává.

O podrobnostech smlouvy a výši nájmu se bude v příštích měsících jednat. Zastupitelstvo by ji mohlo schválit v září, platit by pak začala od 1. ledna 2012. Záměr schválili koaliční levicoví zastupitelé za ČSSD a KSČM. Opoziční ODS a KDU-ČSL byly proti, což zdůvodnily tím, že nemají dost informací.

Palas ve středu uvedl, že vznikne pracovní skupina, v níž budou zejména členové zdravotního výboru a krajští úředníci, kteří pro zářijové zastupitelstvo připraví varianty smlouvy. Nabídka, kterou firma Agel předložila, je podle něj 20 milionů ročně s tím, že současné závazky zůstanou kraji.

Společnost Agel už v Česku, zejména v Moravskoslezském a Olomouckém kraji, provozuje deset nemocnic a několik dalších zdravotnických zařízení. Jsou mezi nimi Vítkovická nemocnice v Ostravě nebo Nemocnice Podlesí v Třinci.

Generální ředitel společnosti Agel Filip Horák řekl, že pokud dostane nemocnici do nájmu, základní zdravotnická péče tam zůstane zachována. Celkové investice Agelu do novojičínské nemocnice budou v podle něj řádech stovek milionů korun.


Komentovat článek: Sobotkovi se nelíbí Palasův plán pronájmu…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Sobotkovi se nelíbí Palasův plán pronájmu…

Komentáře

další 2 komentáře
Pozorovatell primitive  | 25. 06. 2011 00:34

takové ubožácké vulgarity může vyblít jen primitiv....

pešek jednoduchý princip  | 24. 06. 2011 22:40

Agel hrabal prachy z Onkocentra, protože na rozdíl od všech jiných špitálu neléčil komplikace, nedělal ztrátové chirurg. výkony - to vše dělala s požehnáním kraje nemocnice a není divu že je ve ztrátě. Teď Agel podmazal Palase, a část z peněz vyvedenych ze systému s velkou slávou vrátí do Nemocnice. Jak prosté. ANANAS zlodějské ať už modré nebo oranžové. Že Palasi ty postkomunistická zlodějska kurvo?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné